Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • В. Зуб: «Гроші повинні йти не на зарплату, а на відшкодування стоматологічної допомоги»

В. Зуб: «Гроші повинні йти не на зарплату, а на відшкодування стоматологічної допомоги»

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб наголосив, що стоматологи повинні працювати прозоро і чесно.

«В лютому Львівська міська рада своєю ухвалою прийняла рішення про перетворення комунальних стоматполіклінік в комунальні некомерційні підприємства з тим, щоб реалізувати можливість платити за надані стоматологічні послуги тим, в кого нема пільг, і забезпечити якісне надання медичної допомоги тим контингентам населення, які мають пільги. Бо законодавець визначає гарантований державою мінімум стоматологічної допомоги. До цього часу гроші — десятки мільйонів, які виділялися на стоматологію, йшли, в основному, на заробітну плату медперсоналу і на енергоносії, все решта пацієнт оплачував сам, і ніякий мінімальний гарантований державою об’єм допомоги не надавався. Депутати міської ради прийняли рішення, що це не правильно і несправедливо, і ці десятки мільйонів треба скеровувати на реальну безоплатну допомогу пільговим категоріям населення. Тобто коли ці люди, які мають пільги, приходять в стоматполіклініку, їм надається допомога, і з міського бюджету ця допомога відшкодовується. Той, хто не потрапляє в пільгову категорію, має платити не в кишеню, а в касу, згідно затверджених цін. Все це регламентовано законодавством.

Гроші повинні йти не на зарплату, а на відшкодування стоматологічної допомоги. І з відшкодованих коштів формується фонд заробітної плати.

1-ша стоматполіклініка — одна з 4-ьох, яка пройшла процес перетворення, і зараз працює на засадах комунального некомерційного підприємства. 3-тя, 4-та і 5-та стоматполіклініки в кінці травня, звернувшись в суди, це рішення заблокували і не перетворилися. Від травня жодного судового засідання не відбулося,  де б слухалась справа по-суті. Тому Львівська міська рада на останній сесії відмовила у фінансування цих стоматполіклінік, і на сьогодні грошей на їх утримання немає. І коли ми говоримо або про відкликання позовів, або про швидший їх розгляд, відбувається повний саботаж», - розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

В. Зуб: «Інформація, яку поширюють колеги-стоматологи про руйнування державної стоматології, є неправдою»

 

За словами начальника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба, інформацію, яку поширюють лікарі-стоматологи про те, що з реформуванням стоматології зруйнується державна стоматологія, не відповідає дійсності. Бо реформа передбачає як можливість офіційної платити за надані стоматологічні послуги тим, в кого нема пільг, так і забезпечує безоплатну допомогу людям пільгових категорій. Як приклад — реформована 1-ша стоматполіклініка, лікарі якої заробляють собі на зарплату та утримання закладу і, водночас, надають безкоштовну допомогу пільговикам.

«Ті оголошення, які поширюють колеги-стоматологи, що руйнується державна стоматологія, і не буде кому зуби лікувати, це неправда. Бюджет має гроші для того, щоб відшкодовувати надану допомогу пільговим категоріям, і власне, з тих надходжень, і з надходження за рахунок офіційної плати, формується бюджет установи. І тоді сама установа, сам колектив приймає рішення, яка заробітна плата, скільки потрібно працівників. І це правильно.

Якщо правильно проводити господарську діяльність, то все окупне. Треба правильно виставляти ціни, працювати так, щоб пацієнт до тебе йшов. На відміну від приватників, місто ще відшкодовує допомогу пільговикам. Чи всі зможуть заробляти? Напевно не всі, бо якщо пацієнт не приходять, то він грошей не принесе. Тому реформа скерована на те, що той, до кого приходить більше, отримує більше.

Якщо комунальні підприємства в інших міста рентабельні і працюють, то при правильній організації це може бути і у Львові. 1-ша стоматполіклініка перейшла з кінця червня в статут комунального некомерційного підприємства, скарг я не бачив, акти виконаних робіт в п’ятницю мені передані, зараз ми їх проаналізуємо і відшкодуємо. Тобто люди працюють, до них пацієнти йдуть.

Якщо пацієнт приходить до лікаря, то, відповідно, приходять гроші. Такий має бути механізм, і в стоматології це реально запровадити. Майже в усіх обласних центрах це зроблено», - розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

«Багато працівників хочуть нормально працювати, на них чиниться психологічний тиск», - головний лікар 3-ї стоматологічної поліклініки

 

Головний лікар 3-ї стоматологічної поліклініки, яка протестує проти реформування комунальної стоматології, повідомив, що сьогодні зранку його знову не впустили в установу, заблокувавши вхід. За його словами, більша частина працівників поліклініки, з якими він спілкувався, хочуть нормально працювати, проте на них чинять психологічний тиск.

Фото: Олександр Мазуренко

«1 серпня мені передали актом передачі печатки, установчі документи, тобто матеріальні цінності, які є в цій установі. З колишнім головним лікарем ми здійснили обхід відділень, зайшли в кожен кабінет, щоб представити колективу і ознайомити мене з роботою. Проте мені не змогли показати мого кабінету, бо в ньому сидить заступник головного лікаря.

Наступного дня мене не пустили на роботу, сказавши, що у нас є свій головний лікар. Я їм показав наказ на моє призначення, що воно законне, на що вони відповіли, що вони мене до роботи не допустять. І така ситуація вже триває з 2 серпня.

Я спілкувався на вихідних з частиною працівників 3-ї стоматологічної поліклініки, і багато людей просто хочуть нормально працювати у спокійних умовах, і, за їх словами, на них просто чинитися психологічний тиск цією групою людей, які перешкоджають моїй діяльності.

Сьогодні зранку знову були образу в мою сторону, і мене знову не допустили в установу», - розповів Юрій Павлів.

Львівські стоматологи знову заблокували приймальню Садового

Якщо їх вимоги не виконають, медики обіцяють почати голодування

Близько двадцяти стоматологів комунальних поліклінік Львова знову заблокували приймальню міського голови Андрія Садвого. Вони вимагають збереження своїх робочих місць та продовження виплати зарплатні із міського бюджету Львова, звільнення начальника управління охорони здоров'я ЛМР Володимира Зуба та новопризначеного головного лікаря 3-ї міської стоматполіклініки Львова Юрія Павліва.

«Ми вимагаємо, щоб влада нарешті нас почула. По-перше, ми хочемо, щоб все було, як раніше — щоб ми спокійно працювали на своїх робочих місцях та отримували зарплатню. По-друге, колектив 3-ї комунальної стоматології не хоче працювати під керівництвом призначеного всупереч нам головного лікаря Юрія Павліва. По-третє, ми вимагаємо звільнення начальника міського управління охорони здоров'я Володимира Зуба, оскільки він систематично порушує наші права та не дослухається до нас», — сказав ZAXID.NET лікар-стоматолог 3-ї стоматполіклініки та ГО «Об'єднання молодих лікарів комунальних стоматологічних поліклінік» Юрій Казмірчук.

Нагадаємо, за проголосованою депутатами ЛМР реформою комунальної стоматології Львова, усі міські поліклініки мали перетворити на неприбуткові ЛКП. Це дало б змогу медикам офіційно встановити ціни на свої послуги і таким чином самотужки заробляти на власну зарплатню та утримання своїх медзакладів. Адже зараз всі ці витрати відшкодовують з міського бюджету Львова. Разом з тим міськрада передбачила фінансування стоматологічних послуг, наданих пільговикам. Однак Галицький районний суд призупинив процес реформування.

Стоматологи вже блокували приймальню Садового 22 червня. Тоді вони стверджували, що всупереч рішенню суду влада не зупинила процес перетворення стоматполіклінік.

У середу, 2 серпня, стоматологи 3-ї комунальної стоматполіклініки не впускали на робоче місце новопризначеного головного лікаря Юрія Голуба. За їх словами, у міському управлінні охорони здоров'я відмовились признчити керівником медзакладу людину із їх колективу, які й би вони довіряли.

За словами Юрія Казмірчука, якщо міська влада не врахує їх вимог, близько 300 працівників комунальних стоматполіклінік готові оголошувати безстроковий страйк, а частина з них розпочнуть голодування. «Влада нас не чує. І якщо нас і сьогодні проігнорують, ми оголосимо безстроковий стайк. Страйкуватимуть близько 300 наших колег. Частина з них оголосить голодування», — додав він.

Натомість начальник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб провів брифінг з приводу протестів стоматологів, під час якого заявив: «Призначення Юрія Павліва відбулось відповідно до чинного законодавства та нормативних актів Львівської міської ради. Ось підписаний мною наказ. Я керувався пунктом 3.6.11 Положення про управління охорони здоров'я, де чорним по білому написано: «Начальник управління призначає та звільняє керівників комунальних підприємств, установ та організацій, які перебувають у підпорядкуванні управління, укладає з ними контракти за поперднім погодженням з керівником гуманітарного департаменту». Таким чином призначення Юрія Павліва відбулось відповідно до законодавства України. Дехто говорить про те, що мав бути якийсь конкурс, чи мала бути якась думка чи голосування колективу. Немає такого в законодавстві».

За словами Володмира Зуба, Юрія Павліва досі жодного разу не впустили на робоче місце у 3-у комунальну стоматполіклініку і він через це звернувся до правоохоронних органів з проханням відкрити кримінальне провадження за фактом перешкоджання законній діяльності посадової особи. Начальник управління Володимир Зуб також ініціював комплекстну перевірку поліклініки, аби дізнатися, що там відбувається впродовж періоду, коли головний лікар не може виконувати свої обов'язки.

Також Володимир Зуб додав, що депутати ЛМР відмовились надалі виділяти з міського бюджету кошти на зарплату стоматологів, оскільки їх дії вважають саботажем проти змін, як їм не вигідні. «Щодо самої реформи комунальної стоматології, то є два позови фізичних осіб проти неї і на час їх розгляду усі перетворення призупинили. Однак від травня жодного разу ще не відбулось засідання суду з розглядом справи по суті. Тобто справу свідомо затягують. З огляду на це депутати Львівської міськради відмовились надалі фінансувати зарплтню стоматологів. І ми говоримо: «Друзі, давайте або відкликайте свої позови, або не блокуйте їх розгляд», вони не реагують, тобто відбувається свідомий саботаж, — зазначив Володимир Зуб. — Рішення про реформу стоматології приймала сесія Львівської міськради. На скільки мені відомі настрої депутатів, всі стоять на тому, що стоматологи повинні працювати законно через касу, а не «через кишеню». Тобто більшість з тих працівників працюють на 0,25 ставки і їх зарплатня складає близько 800 грн. В мене є великі сумніви, що вони протестують, борячись за зарплату 800 грн. Зрештою, всі знають про стосунки між лікарем-стоматологом і пацієнтом».

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • В. Зуб: «Гроші повинні йти не на зарплату, а на відшкодування стоматологічної допомоги»