Передплатити Підтримати

“Жити в гармонії з природою”


Саме такий напис освятили на адміністративному корпусі Національного лісотехнічного університету України

У четвер, 21 листопада відбулася урочиста церемонія освячення гасла “Ad naturam vivere discimus” лісотехнічного університету. Автором ідеї був ректор закладу Юрій Туниця.

... Юні студенти-природозахисники та їх наставники зібралися поблизу будівлі адміністративного корпусу Національного лісотехнічного університету України, що на вулиці генерала Чупринки, 103. Сьогодні у них, можна сказати, епохальний день. “Ad naturam vivere discimus”, що в перекладі з латини “Жити в гармонії з природою” — тепер не просто гучні, пафосні слова, а заклик до вшанування матінки природи, що тепер кожного дня нагадуватиме юним спудеям їх першочергову місію.

“Не можна одностороньо використовувати природу, — заявив ректор Національного лісотехнічного університету України Юрій Туниця. — З нею треба жити в гармонії, її потрібно оберігати. На жаль, протягом кількох століть людство йде антиекологічним, згубним шляхом розвитку. Не можна досягти всебічної гармонії, якщо не формувати у собі нового мислення господарювання та взаємодії з природою”.

За словами ректора, нині порібно виховувати новий тип людини, змінювати її світогляд у кращу, екологічнішу сторону. “Необхідно екологізувати усі навчальні дисципліни, — переконаний пан Туниця. — Нині наш університет піонер серед вузів країни у плані екологізація навчального процесу. Водночас, охорону природи не можна покладати лише на плечі природозахисників. Це має бути свідомий обов'язок кожної людини”.

Пан Юрій переконаний, що стабільного розвитку наша країна досягне лише у випадку кардинальної зміни вектора економічного мислення та виведення господарства на екологічніший рівень.

“Сподіваюся, вислову “Жити в гармонії з природою” слідуватимуть не лише наші студенти та їх наставники, але й усі інші університети, і не тільки України”, — підсумував Юрій Туниця.

Фото Мирона МАСЛЮКА