Передплатити Підтримати

А приватну церкву депутат Пашинський на кого записав?

Що показали у своїх деклараціях нардепи з «Народного фронту»

«Високий Замок» продовжує серію матеріалів під рубрикою «Розбір депутатських гаманців». У минулому тижневому номері ми зважили доходи і статки представників найчисельнішої фракції — «Блоку Петра Порошенка». Цього разу оцінимо декларації нардепів з «Народного фронту» («НФ»).

Як і у «порошенківській» фракції, серед «фронтовиків» теж знайшлися депутати з деклараціями-невидимками. Точніше — депутатка, Людмила Денісова. В її досьє на сайті Верховної Ради — тільки стара декларація, за 2013-й. У ті часи колишня вихователька з дитсадка, яка «виросла» у бізнес-вумен і встигла освоїтися не лише у депутатському, а й в урядовому кріслі (очолювала Мінсоцполітики), не бідувала. Лише нерухомості більш як на півмільйона придбала. А ось про торішні доходи й обновки Денісова відзвітувати «забула».

Коли читаєш декларації обранців з «Народного фронту», таке враження, ніби депутатам згори партійний план спустили: поменше буржуйства — побільше пролетаризму. Тут і власники хлібних посад (міністри, зами, керівники органів юстиції) — ледь не з «народними» статками, і бідні адвокати... В офіційні мільйонери лише 11 «фронтовиків» зголосилися.

Очолює рейтинг фракційних товстосумів В’ячеслав Константіновський, на банківських рахунках в якого — 252 мільйони гривень. Це той мільйонер, який у розпал АТО заявив, що продає свій «Ролс-Ройс», виручені кошти передає на потреби бійців, і сам добровольцем на фронт збирається. Але довго на Донбасі бізнесмен не затримався — з окопів перебрався у Верховну Раду (по мажоритарці), підкинувши козирні аргументи тим, хто розцінював його АТО-благочинність як передвиборчий фінт.

Перед походом у парламент Константіновський розповідав журналістам, як за режиму Януковича його родинний бізнес ледь не в асфальт закатали. Що, могли, те, мовляв, з братом за безцінь продали, лише ресторани (мережа «Карт Бланш» і «Пузата хата») залишилися. Та, судячи з декларацій, Україна швидше «одефолтиться», ніж Константіновський обанкрутиться.

На другій сходинці у «буржуйській» топ-п’ятірці «НФ» — власник 64-мільйонного банківського рахунку Ігор Котвіцький. До обрання у Верховну Раду – віце-президент харківської компанії «Інвестор». Тій самій, співзасновником якої свого часу був керманич МВС Арсен Аваков (крім Котвіцького, за аваковською квотою у «НФ» до парламенту потрапили ще кілька менеджерів з бізнес-орбіти міліцейського міністра).

За Котвіцьким у мільйонерському рейтингу — солодка парочка, як у таблоїдах охрестили Дениса Дзензерського (задекларував 40,2 млн. доходів) і Тетяну Донець (7,6 млн.). Сімейному Дзензерському й екс-пасії «регіонала» Василя Горбаля приписують «лямурні» стосунки. Він — нащадок дніпропетровського «акумуляторного барона» (Дзензерський-старший заснував сімейний бізнес — корпорацію «ВЕСТА», яка об’єднує кілька підприємств з виробництва акумуляторів). Вона — донька близької соратниці екс-прем’єра Павла Лазаренка (батько Тетяни Донець ще й кумом йому доводиться). Той, подейкували, навіть переписав на подружжя Донців частину своїх активів — для конспірації.

 Від батьків Тетяна Анатоліївна успадкувала не лише бізнес-жилку, а й впливові зв’язки. Вона — чи не найзавидніша парламентська холостячка, з будинком, п’ятьма квартирами і ще цілим списком нерухомості у придане.

У Донець – найрозкішніша колекція квадратних метрів — 3738. Навіть мультимільйонер Константіновський з двома будинками і чотирма квартирами (загальна площа сімейної нерухомості — 1849 кв. м) — далеко позаду. Як і бронзовий призер рейтингу «найквартирніших» «фронтовиків» Сергій Пашинський, на сімейному рахунку якого — 1266 «квадратів». Хоча у шикарному маєтку колишнього в. о. президентської Адміністрації є своя фішка, якою ні Донець, ні Константіновський не можуть похвалитися. Це — власна каплиця. Може, пану Пашинському варто відкрити її для односельців (ті їздять молитися у сусіднє село, бо у їхньому іншої церкви, крім приватної Пашинського, немає)? А вдячність від сусідів пожертвами на утримання сімейного майна приймати? Бо з такими скромними доходами, як задекларував Пашинський (152 тисячі річних на сім’ю), навіть записаних на дружину п’яти мільйонів банківської заначки ненадовго вистачить. Це ж не лише розкішну «фазенду» треба утримувати, а й гараж з чотирьох дорогих авто, причепа та катера...

Крім бувалих бізнесменів, до списку «фронтових» мільйонерів потрапили також колишній міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак і журналістка Тетяна Чорновол. Судячи з декларації, семизначну суму у графі «доходи» Семераку забезпечила операція з продажу майна, за яке екс-урядовець виручив майже чотири мільйони гривень. Чорновол вказала, що більша частина з її річного доходу в 1,4 млн. гривень — це матеріальна допомога і благодійні гроші (очевидно, йдеться про кошти на лікування після побиття «тітушками» і допомогу на поховання чоловіка, який загинув у зоні АТО). Плюс — зарплата і 10 тисяч 600 євро премії «Вільна преса Східної Європи-2014».

P.S. У наступній серії «Вивернутих гаманців» дізнаєтеся про те, чому козак Гаврилюк більше не їздить на роботу у метро, як «Мерседес» екс-заступниці секретаря Раднацбезу у повітрі розчинився й у кого з «фронтовиків» власний теплохід водиться. А ще довідаєтеся, чим багаті нардепи зі «Самопомочі».