Передплата 2024 ВЗ

Максим Козицький бідкається, що Кабмін скорочує зарплати держслужбовцям…

Чи справді чиновники почнуть масово звільнятися зі Львівської ОВА, як це передбачає у своїй статті її голова?

Максим Козицький. Фото з ФБ Максима Козицького
Максим Козицький. Фото з ФБ Максима Козицького

Останнім часом наші топчиновники почали дуже перейматися зарплатою своїх підлеглих. Іще не вщух скандал із мером Львова Андрієм Садовим, який доводив, що це нормально, коли його перший заступник Андрій Москаленко у грудні минулого року отримав «на руки» 172 тисячі гривень. Аж тут і голова Львівської ОВА Максим Козицький взявся за перо і почав бідкатися, що Кабмін, мовляв, скорочує чиновникам зарплату, і через це нас очікує «кадровий голод»…

Цей «плач Ярославни» Ко­зицький опублікував на «Еко­номічній правді» у статті «Уряд зменшує зарплати держслуж­бовцям. Хто від цього ви­грає?».

Козицький пише: «До 2024 року „на руки“ керівник апа­рату отримував 55 тисяч гри­вень, начальник управління — 35 тисяч гривень, начальник відділу — 23 тис. грн, головний спеціаліст — 17 тис. грн. З 2024 року „на руки“ керівник апарату отримуватиме 27 тис. грн, начальник управління — 18 тис. грн, начальник відділу — 12 тис. грн, головний спеціаліст — 11 тис. грн. Як бачимо, цього року зниження зарплат працівників ЛОВА становити­ме від 36% до 50% залежно від посади. Навіть за вищої зарп­лати у 2023 році до Львівської ОВА не стояли черги охочих там працювати. Торік призна­чено 59 осіб, звільнено 93 осо­би. Вже з початку цього року в ЛОВА є 148 вакансій (19% від граничної чисельності). Ще гіршою є ситуація у райадміністраціях. Наприклад, у Львівській РВА за штатної чи­сельності 255 осіб фактич­но працює 133 людини, тобто 52%. Чи продовжать там пра­цювати люди на пропоновану Кабміном зарплату? Вже за­раз кілька працівників з тої са­мої Львівської РВА заявили, що будуть звільнятись, бо ро­бота для них є економічно не обґрунтованою».

Чи справді чиновники масо­во покидатимуть держслужбу через низьку зарплату? Дале­ко і далеко не факт. От, напри­клад, на тій же «Економічній правді» стаття піврічної дав­ності, від 8 травня 2023 року «Грошей на всіх не вистачає, держслужбовці масово звіль­няються. Що відбувається?». Там ідеться, що держава з по­чатку 2023 року припинила виплачувати надбавки служ­бовцям більшості органів ви­конавчої влади, і ці чиновни­ки будуть масово звільнятися. Але, уважно спостерігаючи за Львівською ОВА, бачимо, що досі ніхто не звільнився. При­наймні з вищого керівництва. Значить, було їм на тій службі не так вже й зле…

І навіть навпаки — нещодав­но ми мали свіжий скандал із заробітками заступника голо­ви ЛОВА Івана Собка. Зокре­ма, журналісти-розслідува­чі витягли на світ Божий інфу, що його тесть-пенсіонер ску­повує земельні ділянки у пре­стижному передмісті Львова, Брюховичах, і вже витратив на них понад два мільйони гри­вень…

До речі, і стаття Садового, і стаття Козицького спричини­ли шквали негативних відгуків у соцмережах. Допис Садово­го, який з’явився раніше, ніж Козицького, вже набрав май­же 900 коментарів! І з них мож­на зробити висновок, що на­род «чомусь» не повірив в усі ці сльозливі історії про «бід­них-нещасних чиновників»… Бо якщо у країні - війна, то ло­гічно, що всі мають «затягнути паски». І приклад у цьому має подавати саме керівництво. Те, яке так любить проголошу­вати наративи про «служіння». Тому цей блог Козицького на «ЕП», м’яко кажучи, дуже не­доречний.

До речі, ходять вперті чутки (ходили вже давно, а зараз по­чали з новою силою), що Мак­сим Козицький дуже хоче до Києва. Або в уряд, або в Офіс президента — на посаду за­ступника Андрія Єрмака, який очолює Офіс. У цьому контек­сті цікаво, чому Козицький про «обрізання» зарплат чиновни­ків написав публічно, а не вирі­шував у «робочому порядку»? Це може свідчити про те, що прагне публічності. Можливо, його гіпотетична нова посада у Києві саме цієї публічності й вимагає?

Схожі новини