Передплата 2024 «Добра кухня»

Як вилікувати сухий кашель: перевірені народні методи

  • 06.11.2020, 20:35
  • 284.7K

Сухий кашель може завдавати страждань тижнями і навіть місяцями. Позбутися від цієї недуги допоможуть народні засоби

Дивись у добірці tochka.net корисні поради, як вилікувати сухий кашель вдома.

Сухий кашель: лікування народними засобами

Добре допомагають лікувати сухий кашель різні настої і відвари з лікарських рослин (материнка, мати-й-мачуха, м'ята, звіробій, ромашка, оман і корінь солодки).

Можна також приготувати медову суміш. Для цього знадобляться: 1 чайна ложка меду, 1 чайна ложка порошку какао і вершкового масла, 2 чайні ложки горілки або 1 чайна ложка спирту. Все необхідно перемішати до отримання однорідної тягучої маси.

Приймати такий сироп при сухому кашлі по одній чайній ложці за півгодини до їжі тричі протягом дня і один раз на ніч перед сном.

Також можна використовувати цибульний відвар від сухого кашлю. Для нього потрібні: 1 літр води, 2 цибулини і 1 стакан цукру. У киплячу воду помістити неочищені цибулини і цукор, протушкувати протягом 1 години на повільному вогні. Потім відвар процідити, остудити і пити по 0,5 склянки 4−5 разів на день.

Сухий кашель у дитини: народні засоби

Чудовим засобом вважається молоко. Візьміть 500 мл. цього цілющого напою, додайте 1 столову ложку вершків, 1 чайну ложку меду і яєчний жовток. Молоко потрібно довести до кипіння, трохи охолодити і додати інші інгредієнти, перемішати. Приймати це зілля в теплому вигляді по 5−6 разів на день в кількості 80−100 мл. Дитині відразу стане легше.

Добре допомагає дітям при сухому кашлі також мікстура з меду і морквяного соку. Для приготування мікстури знадобиться 1 велика морква й 1 чайна ложка меду. Потрібно очистити коренеплід і зробити з нього сік, а потім додати мед. Давати мікстуру дитині по 1 столовій ложці чотири рази на день.

Інгаляції при сухому кашлі

Для інгаляцій можна використовувати як небулайзер з водою, так і народні засоби. Можна зробити відвари з лікарських трав: ромашки, шавлії, звіробою, календули, листя малини, м'яти перцева. Ці трави мають протизапальну, відхаркувальну та антисептичну дію.

Для інгаляції потрібно залити траву окропом і дати їй настоятися 5 хвилин. Потім нахилитися над ємністю з відваром лікарських трав і вдихати її пари 10−15 хвилин.

Ефективним засобом у боротьбі проти різних вірусів і мікробів є сода. Вона використовується в якості дезінфікуючого засобу при інгаляціях під час лікування застудних захворювань, особливо дієвим вважається це народний засіб при ангіні.

Рецепт простий: 1 чайну ложку соди потрібно розвести в літрі гарячої води, дихати над парою не довше 10 хвилин.

Схожі новини