Передплатити Підтримати

У Львові планують збільшити щомісячну доплату до пенсії ветеранам УПА

Львівська міська рада ініціює збільшення щомісячної доплати до пенсії ветеранам Української повстанської армії – вже з 1 березня цього року доплату хочуть збільшити до 2 тис грн.

Відповідне рішення розглянуть на засіданні виконавчого комітету цієї п’ятниці, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Як інформують в управлінні соціального захисту Львівської міської ради, щомісячну доплату до пенсії ветеранам Української повстанської армії (учасникам бойових дій УПА та інвалідам війни УПА) встановлено у 2008 році. Упродовж 2009-березня 2013 років вона була у розмірі 500 грн., з 1 березня 2013 року до сьогодні – у розмірі 1000 грн.

Відтак, щоб підвищити рівень соціального захисту ветеранів УПА, запропоновано встановити з 1 березня 2018 року щомісячну доплату до їх пенсії у розмірі 2000 грн. Адже на державному рівні жодних пільг чи доплат до пенсії ветеранам УПА, вдовам ветеранів УПА чи вдовам політв'язнів не передбачено. Тому підвищення розміру щомісячних доплат до пенсії ветеранам УПА покращить їх фінансове і матеріальне становище, адже розмір пенсії ветеранів УПА, в основному, є невеликим.

Зазначимо, що станом на 19.02.2018 року, на обліку у відділах соціального захисту Львівської міської ради перебуває 208 ветеранів УПА (з них 205 осіб – учасники бойових дій УПА, 3 осіб – особи з інвалідністю УПА); 72 вдів ветеранів УПА та 31 вдова політв'язнів. І з огляду на поважний вік ветеранів УПА, на жаль, щомісячно їх кількість зменшується.

Зазначимо, що за рахунок коштів міського бюджету м. Львова надаються такі пільги (допомоги, компенсації):

ветеранам УПА:

- щомісячна доплата до пенсії ветеранам УПА у розмірі 1000 грн.

- пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 100% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.)

- пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50 відсотків додаткових робіт).

- муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (користується 10 сімей).

вдовам/вдівцям ветеранів УПА та вдовам/вдівцям політв’язнів:

- пільги на житло та житлово-комунальні послуги у розмірі 50% на 1 особу у межах норм користування (21 кв. м.)

- пільги з послуг зв’язку у розмірі 50% абонементної плати за користування квартирним телефоном і погодинної оплати місцевих розмов та встановлення телефонів на пільгових умовах (у розмірі 20% від тарифів вартості основних і 50% додаткових робіт).

- муніципальні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (1 сім'я користується муніципальною субсидією).