Передплата 2024 «Добрий господар»

Цієї ночі переводимо годинники: як адаптуватись до зимового часу

  • 24.10.2020, 19:50
  • 815

У ніч із 24 на 25 жовтня о 4 ранку стрілки годинника в Україні переведуть на годину назад

Перехід на зимовий час — непросте випробування для організму. Звикнувши до одного режиму сну, багатьом складно швидко перебудуватися до іншого розпорядку. Сонячні дні позаду, а нестача вітамінів і відсутність тепла негативно впливають на імунітет людини. Хвороби серцево-судинної системи і схильність до депресії — якщо один з цих випадків ваш, то ви знаходитесь в групі ризику, пише НВ.

Ось що потрібно знати про потенційні небезпеки.

  1. Згідно з дослідженнями, в перші дні після переведення стрілок різко зростає кількість інфарктів. Це пов’язано зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.
  2. В цей період зростає кількість самогубств. Зайва година сну може стати причиною «розбитого» стану. Якщо ви схильні до депресії, спробуйте максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті в цей період, адже будь-яка з них може зіграти роль «спускового гачка».
  3. За статистикою, в перший день після переведення стрілок зростає кількість дорожньо-транспортних пригод. Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів і в цілому схильні нервувати, постарайтеся не сідати за кермо. В цілому в перші дні після переходу на зимовий час краще спробувати уникати стресових ситуацій і відповідальних справ.
  4. Найкращим способом захиститись від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон. За кілька днів до майбутнього переведення годинників краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин, а краще на півгодини. Також в цей період рекомендується уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня.
  5. Поживний сніданок і прогулянка відразу після того, як сонце зійде, допоможуть «включити» в організмі потрібний час. Під поживним мається на увазі сніданок з великою кількістю калорій і поживних речовин. З'їжте омлет з беконом, вівсянку, випийте склянку молока або соку. Прогулянка тривалістю як мінімум 20−30 хв теж не завадить. Щільний сніданок і прогулянка допоможуть організму адаптуватися до нового розпорядку дня. У цей день особливо важливо постаратися провести якомога більше часу на свіжому повітрі.

А в цілому, як відзначають медики, на адаптацію після переведення годинників на зимовий час може піти тиждень.

Схожі новини