Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Нардепи -"радикали" пікетують у Варшаві будівлю сейму через "антибандерівський закон"

Нардепи -"радикали" пікетують у Варшаві будівлю сейму через "антибандерівський закон"

Кілька народних депутатів України фракції Радикальної партії пікетують будівлю сейму Польщі у Варшаві на знак протесту проти ухвалення в Польщі нового закону про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за заперечення "злочинів українських націоналістів".

Про це повідомив лідер Радикальної парії Олег Ляшко у Facebook

 Учасники акції тримають плакати з написами українською та польською мовами.

"Прямо зараз наша фракція пікетує Сейм Республіки Польща у Варшаві з вимогою скасувати антиукраїнський закон і перестати на догоду Москви проводити політику ненависті до українців і стравлювання наших народів", - написав Ляшко, який бере участь у пікетуванні.

Нагадаємо, сенат Польщі в ніч на 1 лютого ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за "злочини українських націоналістів". За ухвалення законопроекту проголосували 57 сенаторів, переважно правлячої партії "Право та справедливість" (PiS), 23 висловилися проти і двоє утрималися.

Зміни до закону передбачають штрафи або ув'язнення терміном до трьох років за "приписування відповідальності польському народу або державі, зокрема, за злочини, скоєні Третім Рейхом". Крім того, злочином у документі називається "Волинська різанина", за заперечення "Волинської різанини" також передбачається покарання. Окрім цього, покарання загрожує за вживання виразу "польські табори смерті" стосовно таборів, які були розташовані в Польщі під час Другої світової війни.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав 6 лютого зміни до закону про Інститут національної пам'яті - Комісію з розслідування злочинів проти польського народу. Отже, зміни, раніше схвалені парламентом, набули чинності. Раніше А.Дуда заявив, що планує звернутися до Конституційного суду Польщі з проханням дати оцінку нововведенням.

Президент України Петро Порошенко заявив, що він занепокоєний рішенням сенату Польщі.

Уранці 6 лютого Верховна Рада прийняла заяву, якою висловила розчарування і стурбованість у зв'язку з ухваленням цього закону, й закликала главу Польської держави втрутитися в ситуацію.

"Закликаємо президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з сеймом і сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність і доброзичливість", - ідеться в прийнятій заяві.

 

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Нардепи -"радикали" пікетують у Варшаві будівлю сейму через "антибандерівський закон"