Передплата 2024 ВЗ

Сонце-рута з титану, виноградного агату й золота

Відомий художник-каменеріз зробив оригінальну присвяту Володимиру Івасюку

Ось такою побачив сонце-руту Володимира Івасюка миколаївський художник Олександр Мірошников. Фото Олександра МІРОШНИКОВА та Ігоря ГНАТІВА
Ось такою побачив сонце-руту Володимира Івасюка миколаївський художник Олександр Мірошников. Фото Олександра МІРОШНИКОВА та Ігоря ГНАТІВА

Напередодні дня народження легендарного Володимира Івасюка з’явився ще один шедевральний твір із назвою культової його пісні. Оспівана поетом-композитором червона рута, це його «чар-зілля», народилося тепер із благородних металів, коштовних каменів і сплавів — титану, виноградного агату, гарячої емалі, колумбію, золота. Автором унікальної роботи є самобутній художник-каменеріз, ювелір, володар усіх відзнак Меморіального фонду Карла Фаберже Олександр Мірошников, який живе у містечку Миколаєві біля Дністра. На створення власної «сонце-рути» у нього пішло понад три роки.

— Із «космічного» титану не тільки бронежилети роблять, а й ось такі квіти, — розповідає нам автор. — Хоча з титаном складно пра­цювати, я вибрав цей метал, бо він, крім міцності, дає ще й оригі­нальний колір. У виноградного агата гарні вечірні барви, вони мені теж підійшли…

«Сонце-рута» Олександра Мірошникова, до речі, не така вже й маленька і легка, як може ви­датися за першого погляду на цю динамічну «по­вітряну» композицію із металів. Не повірите, але у ній — тисячі деталей, багато з яких довелося монтувати під мікроскопом. Параметри 80×70×90 см, важить до 15 кілограмів.

— Я жив цим задумом, він мене тримав, — каже Олександр. — Дуже люблю творчість Івасюка, сво­їми піснями він підіймав національний дух україн­ців — тому й хотів зробити свою присвяту компо­зитору. Ніхто у світі не народжував ось таку квітку папороті і сонце-руту з металів. Я спробував. По­бачив її саме такою. Думаю, Володя тішився б нею…

Художник мріє, щоб його нову роботу побачило якомога більше людей — у цей складний час їм так потрібен позитив, треба бодай трохи відволікти­ся від проблем. Каже, що мистецтво дає свій пси­хотерапевтичний ефект. І пригадує, як нещодав­но до його студії завітали внутрішньо переміщені особи. Так захопилися переглядом його мініатюр, що забули про війну. У рамках мистецьких ви­ставкових проєктів «Ми і світ» благодійного фон­ду Зиновія Козицького митець планує показати свою «сонце-руту» та інші роботи ще й за кордо­ном, щоб популяризувати там українську культу­ру. Недавно цей фонд їздив з виставками у Чехію, Швейцарію, США, презентував наше мистецтво у знаменитому Carnegie Hall.

У планах миколаївського художника-ювеліра — створити на честь автора безсмертної «Червоної рути» і пам’ятну медаль. Свого часу такі меда­лі він виготовляв до першої річниці проголошення Незалежності України, приурочував їх до візитів у Галичину колишнього австрійського цісаря Фран­ца-Йосифа. Олександр також виготовляв із бла­городних металів зірку й орден трьох ступенів на честь канонізації Івана Павла Другого. А ставро­пігійський колар власного виробництва (як подя­ку за надання Томосу) особисто вручав в Афінах Вселенському патріарху Варфоломієві.

Схожі новини