Передплата 2024 «Добра кухня»

Українці вперше прийматимуть суперників у Вроцлаві

У суботу, 9 вересня, збірна України у Вроцлаві в рамках кваліфікації на Євро-2024 в статусі господарів поля прийматиме збірну Англії. Раніше українці лише раз у дев’яти зустрічах перемагали збірну Англії. При цьому на своєму полі наша збірна провела три гри, в яких по разу перемагала, грала внічию і поступалася іменитим суперникам

Момент матчу збірних Англії та України, який відбувся 26 березня цього року на стадіоні «Вемблі». У грі півзахисник «синьо-жовтих» Руслан Малиновський (№8). Фото uaf.ua
Момент матчу збірних Англії та України, який відбувся 26 березня цього року на стадіоні «Вемблі». У грі півзахисник «синьо-жовтих» Руслан Малиновський (№8). Фото uaf.ua

Вроцлав стане вже 12-м містом, де збірна України виступатиме в статусі господарів поля, в тому числі 4-м за межами нашої країни. Раніше «синьо-жовті» приймали своїх суперників у Кракові (2016, 2022 р.), Лодзі (2022 р.) та цього року у Трнаві.

Щодо історії зустрічей українців та англійців, то дебютна гра мала товариський статус і відбулась 31 травня 2000 року в Лондоні на стадіоні «Уемблі» в присутності 55 965 глядачів, коли діями українців керував ще Валерій Лобановський. І словацький арбітр Любош Міхел зафіксував перемогу команди Кевіна Кігана — 2:0 після влучних ударів Фаулера та Адамса.

Наступний поєдинок і також товариський відбувся 18 серпня 2004 р. в англійському Ньюкаслі, коли біля керма «синьо-жовтих» перебував Олег Блохін, а діями англійців керував швед Свен-Йоран Ерікссон. І цього разу перемога збірної Англії після влучних ударів Бекхема, Оуена, Райт-Філліпса була ще переконливішою — 3:0.

Вперше українці «розмочили» ворота збірної Англії 1 квітня 2009 року в Лондоні в рамках відбору до чемпіонату світу. Відзначився Андрій Шевченко, проте це не врятувало команду Олексія Михайличенка від поразки — 1:2, бо у складі суперників відзначились Крауч і Террі. А матч-відповідь, який пройшов 10 жовтня цього ж року на «Дніпро-Арені» завершився довгоочікуваною перемогою збірної України — 1:0. Переможний м’яч у ворота підопічних Фабіо Капелло провів Сергій Назаренко. Міг відзначитись і Шевченко, але на початку гри не реалізував пенальті, влучивши у штангу воріт Джеймса, який замінив вилученого воротаря Гріна.

Наступного поєдинку довелося чекати майже три роки — 19 червня 2012 року, коли під час Євро-2012 у Донецьку в рамках групового етапу підопічні Олега Блохіна з рахунком 0:1 поступилися збірній Англії. Перемогу гостям приніс влучний удар Руні. 11 вересня цього ж року шляхи суперників перетнулися в Лондоні в рамках групового етапу змагань за вихід до фінальної частини чемпіонату світу в Бразилії. Рахунок матчу відкрив Євген Коноплянка, а врятував англійців від поразки Лемпард, реалізувавши пенальті на 87-й (!) хвилині матчу — 1:1.

Наступна зустріч збірних України та Англії відбулася 10 вересня 2013 року, у Києві, за присутності 69 890 (!) глядачів і також в рамках відбору на Мундіаль-2014. Поєдинок знову завершився внічию, але без забитих голів — 0:0. Діями українців керував Михайло Фоменко, а англійців — Рой Ходжсон.

Новий поєдинок суперників пройшов майже через вісім років: 3 липня 2021 року на нейтральному полі в Римі в рамках чвертьфіналу перенесеного на рік Євро-2020. Тоді підопічні Андрія Шевченка поступилися з рахунком 0:4. Дубль оформив Кейн і по разу відзначилися Магвайр і Гендерсон.

Попередня ж гра збірних України та Англії відбулася 26 березня цього року в рамках поточного відбірного турніру на Євро-2024 в Лондоні і завершилася перемогою господарів поля з рахунком 2:0. Обидва голи були забиті в першому таймі після влучних ударів Кейна та Саки. У цій грі біля керма нашої збірної дебютував Руслан Ротань. Тож баланс усіх українсько-англійських поєдинків: одна перемога «синьо-жовтих», дві «мирові» та шість вікторій англійської збірної, різниця забитих та пропущених м’ячів 3−15.

Схожі новини