Передплата 2024 «Добрий господар»

У Чорнобилі завелися шакали

Учені уважно досліджують життя дикої природи у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику після того, як цю територію 1986 року уразила радіація. Результати приголомшують: тамтешні флора і фауна відроджуються! Більше того, кажуть науковці, багато дичини добре пристосувалося до життя в екстремальних умовах. З’явилися тут і досі небачені екземпляри. Як-от — шакали золотисті

Ось такий вигляд має золотистий шакал. На перший погляд – симпатичний.
Ось такий вигляд має золотистий шакал. На перший погляд – симпатичний.

Ці хижаки зазвичай живуть у прибережних районах Серед­земного та Чорного морів. Але в останні роки примандрували на захід та північ Європи. Добрали­ся, як бачимо, і у центральну час­тину України, у самий Чорнобиль.

Шакал золотистий (собако­подібна істота вагою до 11 кг, за­вдовжки 85−95 см, шерсть жовту­вата) — тварина скритна. Вдень ховається у чагарниках, зарос­тях, вночі полює. Невибаглива до умов, легко переносить і спеку, і сльоту. Їсть будь-що. Розпізнати шакала можна за неприємним за­пахом, що виходить з його зало­зи біля хвоста. А ще у надвечір'я ці особини моторошно виють, на­ганяючи страх на боязких людей. Шакали можуть навідуватися і до їхніх осель. Хижаків там цікавлять домашні собаки, з якими спарю­ються. Як наслідок, з’являються шакалоподібні щенята з повадка­ми їхнього батька…

Схожі новини