Передплата 2024 «Добра кухня»

Поклонській приготуватися!

Кабо-Верде видала США Алекса Сааба, посланника президента Венесуели Мадуро

Як повідомили інформаційні агенції з посиланням на радіо Кабо-Верде, влада острівної африканської держави Кабо-Верде екстрадувала в США громадянина Венесуели бізнесмена Алекса Сааба. Рішення про те, що він може бути виданий США, прийняв ще у вересні Конституційний суд країни, повідомляє Радіо Свобода.

Алекса Сааба звинувачують у відмиванні грошей в інтересах режиму венесуельського президента Ніколаса Мадуро, якого Вашингтон не вважає легітимним главою держави. Сааб має статус спеціального посланника Мадуро. Бізнесмен був заарештований за виданим США міжнародним ордером в аеропорту на острові Сал в Кабо-Верде у червні минулого року, коли його літак здійснив посадку для дозаправки на шляху з Венесуели в Іран. Влада Венесуели заявила протест, вказавши на дипломатичний статус Сааба, однак суди у Кабо-Верде не прислухалися до цих аргументів.

Раніше спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко розповів, що Наталія Поклонська знаходиться у розшуку за поданням України. Ексзаступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов повідомив журналістам, що призначену послом Росії в Кабо-Верде Наталію Поклонську можуть екстрадувати в Україну. У відповідь на це спікер МЗС Росії Марія Захарова сказала, що Поклонська «володіє дипломатичним імунітетом». Як відомо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про призначення Наталії Поклонської, колишнього депутата Держдуми і ексглави прокуратури анексованого Криму, послом Росії в Кабо-Верде. Чи наважиться влада Кабо-Верде виконати припис Інтерполу й видати Поклонську Україні, побачимо згодом.

Нагадаємо, до 2014 року Наталія Поклонська працювала в органах прокуратури України. Навесні 2014 року підконтрольна Кремлю влада півострова призначили її прокурором Криму. Поклонська ініціювала заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в Росії і в анексованому Криму, виступала в ролі обвинувача проти громадян України у справах «про тероризм», «напад на співробітників «Беркута» та інших.

У 2016 році після російських виборів, проведених на півострові, вона стала депутатом Державної Думи. Україна і Захід ці вибори не визнали.

За інформацією Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Поклонській оголошено підозру в «створенні злочинної організації», «незаконне позбавлення волі або викрадення людини» («справа кримських терористів», за яким у 2014 році в Криму було затримано і потім засуджено в Росії кримчан Олег Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія), «порушення законів і звичаїв війни».

Крім цього, Поклонська фігурує у низці українських розслідувань, за якими їй не висувалися підозри. Зокрема, за даними прокуратури, мова йде про блокування доступу до сайту Крим. Реаліі на території півострова і в Росії, що кваліфікується, як «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

Також у Прокуратурі АРК і Севастополя вказують на участь Поклонської у виборах до Держдуми Росії як кандидата від анексованого Криму, чим вона «завдала шкоди суверенітету України». Ознаки даного злочину кваліфікуються як «державна зрада».

Нагадаємо, що в інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону Поклонська заявила, що не знає, в чому її звинувачують в Україні, тому що їй «не прийшло письмове повідомлення». Але в Прокуратурі АРК стверджують, що її адвокати в Києві приходять до органів попереднього розслідування, в прокуратуру, в суд, знайомляться з матеріалами кримінального провадження.

Схожі новини