Передплатити Підтримати

Фестиваль «Еконяка» – за екологічний спосіб життя


Львів’яни мали нагоду навчитись готувати екологічно здорову їжу, долучитись до вирішення екологічних проблем та оцінити сучасне мистецтво. Фестиваль “Еконяка” вирував у Палаці мистецтв.

Захід відбувся стараннями молодіжного еко-театру «Wind of Change» та музичного гурту «AtmAsfera», котрі мають на меті привернути увагу до актуальних екологічних та соціальних проблем сучасності.

«Екологічні та духовні проблеми сучасності, — каже художниця Анастасія Єдрьонкіна, — тісно взаємопов’язані та з кожним днем стають все більш очевидними — ігнорувати їх просто неможливо».

“Еконяка” приготувала для гостей лекції із зеленої дієти та “екологічного способу життя”, майстер-класи з еко-косметики та здорового харчування, театральний перформанс від театру «Wind of Change», концерт фолк-гурту «AtmAsfera», виступ композитора мульти-інструменталіста Юрія Яремчука.

Відвідувачі могли записати рецепти приготування здорової їжі, спробувати солодкі та солоні смаколики, зроблені з натуральних складників без консервантів та хімічних добавок. Львів’яни смакували цукерками з сухофруктів та тортиками без цукру, майстри здорової кухні вкотре довели, що натуральна їжа є найсмачнішою. Усі охочі могли ознайомитись з вегетаріанським меню, почути про дивовижну зелену дієту, яка покращила здоров’я багатьом людям.

Особливу увагу приділяли конкурсу мистецьких робіт. Організатори фестивалю протягом місяця відбирали найкращі картини, скульптури та інсталяції, які дотичні до теми збереження навколишнього середовища та “екологічного способу життя”. “Ми хочемо звернути увагу людей на нашу планету, на нашу свідомість, — розповіла учасниця гурту «AtmAsfera» Юлія Яремчук. — Адже насправді все починається з нашого внутрішнього стану. Ми за екологічний спосіб життя, за здорове харчування”.

Експозиція виставки була поділена на дві зони: “урбан” та “еко”. Перша — світ, штучно створений людством для задоволення надуманих потреб, в ньому є нафтові плями, сміттєві звалища, труби, ядерна зброя і безліч поліетилену. Друга зона — світ, в якому людина живе в гармонії з природою.