Передплатити Підтримати

«Цукерки або життя»


Як на Яворівському полігоні святкували Хеловін.

Солдати армії США влаштували свято Хеловіну для дітей українських військових, які проходять службу у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ.

Хеловін, або День всіх святих —  одне з улюблених традиційних свят американців. Вважається, що у цей день відчиняється завіса у потойбічний світ. Для дорослих - це гарна нагода навідати друзів, трохи подурачитися. та найбільше це свято люблять дітлахи: переодягаються у костюми страхіть, відвідують сусідів та вимагають у них «цукерки або життя» —  це традиційне гасло цього вечора.

Яворівський полігон — сотні гектарів поля схованих у лісах — ідеальне за канонами американських жахів місце для святкування Хеловіну. Та й сценарії, які тут відпрацьовують, страшніші від вигаданих страхіть, бо у них ворог реальний.

Увечері, коли над полігоном зайшло сонце, до спортзалу тамтешнього військового містечка почали сходитись юні відьми, вампіри, перевертні та інша «нечисть» — переодягнуті у карнавальні костюми діти військових. На них вже чекали американські військовослужбовці, які приготували для дітей хеловінську міні-ярмарку з атракціями та призами. Також облаштували для дітей ігрові секції. Чимало охочих створили чергу за тематичним Хеловінським малюнком на обличчі від американських солдатів. На одних секціях малята вгадували напомацки, що сховане у потаємному ящику, на інших — прикріплювали павучків до павутини, грали в боулінг та баскетбол.

Облаштували у спортзалі й міні-полігони, на яких діти намагались поцілити у картонну «нечисть» з іграшкової зброї. Американські вояки й собі бавились з дітьми в ігри. На свято завітали від найменших діток до школярів.

«Найбільше сподобалась гра, де потрібно без рук витягувати з води яблука», — розповідає донька українського офіцера Ірина. «А мені сподобалось, що я виграла цукерки»,— ховається за спідницю старшої сестри маленька Софійка.

Проведення свята Хеловіну на Яворівському полігоні  — ініціатива американського батальйону. Речниця навчальної операції на Яворівському військовому полігоні, капітан американської Національної гвардії, Кайла

Крістофер розповідає, що Хеловін для американців,  таке ж важливе свято, як для українців Різдво чи Великдень. Тому й підійшли з душею. Занурити українських дітей в американські традиції вирішили колективно, всім батальйоном.

«Сьогоднішня подія — це можливість сказати «дякую» спільноті, з якою ми тут живемо. Хеловін —наше свято, яке українці майже не святкують, і це гарна нагода поділитись нашими традиціями», — розповідає Кайла Крістофер.

Начальник прес-служби міжнародного центру миротворчості та безпеки капітан Віталій Ілик каже, що таке святкування - гарна нагода зблизитись з американськими колегами.

Попри те, що на всіх атракціях американці гралися з дітьми без перекладачів, вони чудово розумілися.

«Багато дітей перекладу не потребують. Це діти іншої формації, вони дивляться передачі іншими мовами, мають можливість спілкуватись іноземною мовою у соцмережах. Зрештою, гра перекладу не потребує», — підсумував Віталій Ілик.