Передплатити Підтримати

Ось така вона, «вишиванка третього тисячоліття»...


У Митрополичих садах Святоюрської гори відбувся благодійний показ Оксани Караванської.

Спеціальною подією цьогорічного фестивалю Alfa Jazz Fest став показ нової колекції однієї з найкреативніших  українських дизайнерів Оксани Караванської “Український Haute Couture». Чудовим тлом для благодійного показу стали Митрополичі сади Святоюрської гори. Оксана Караванська вже втретє провела свій показ саме тут, тим самим долучаючись до благодійного проекту із відновлення Садів. Творчою інспірацією для колекції стала тема українського народного весілля. Унікальне дійство — перфоманс “Весілля — цвітіння землі”- створене у співавторстві із відомою режисеркою, співачкою і актрисою Наталею Половинкою.

Саме Оксана Караванська започаткувала традицію проводити на Alfa Jazz Fest День вишиванки. Львівський і київський “бомонд” із задоволенням підтримав ідею — у старовинних і стилізованих дизайнерських українських строях на показ з’явилися дружина міського голови Львова Катерина Садова-Кіт, відомий співак Павло Табаков з родиною, заступник глави адміністрації президента Дмитро Шимків, місцеві політики та бізнесмени. Відома телеведуча Катя Осадча знімала тут черговий випуск свого “Світського життя”.

Співорганізатор показу - Благодійна організація «Фундація Духовного Відродження» УГКЦ, яка розвиває соціальні церковні проекти, зокрема, й оновлення Митрополичих садів. Багато хто з присутніх побував тут вперше і був вражений відродженням колись занедбаного місця. Ще три роки тому тут був справжній смітник. Тепер демонтували жахливі радянські радіовишки-глушилки і розбили європейський сад із великою зеленою галявиною. “Наразі відновлено тільки верхню частину Садів, - розповів “ВЗ” директор «Фундації Духовного Відродження» отець Тарас Милян. - Ми змогли це зробити завдяки попереднім благодійним показам нашої приятельки Оксани Караванської. У Садах збереглися чотири дерева, які росли ще при Митрополитові Андрею Шептицькому. Нижня частина Садів наразі у власності міста. Як тільки місто передасть її нам, зможемо відновлювати і нижню частину. Наразі зайти у Верхні сади можна тільки на особливі події і за запрошеннями. Але  хочемо, щоб люди сюди приходили, тому мріємо відкрити тут громадський простір”.

У Верхній частині садів для гостей приготували чудовий солодкий стіл, вишукані вина й каву, а також  оригінальне місце для фотосесій — із виглядом на місто Львів. А сам показ колекції відбувся у Нижніх садах — аби привернути увагу громадськості до простору, який потребує відновлення і вкладення коштів. Модним подіумом стала велика галявина, заросла травою, по периметру якої встановили стільці для гостей. Засобами театру, музики й співу Наталія Половинка із актрисами театру “Слово і голос” створили унікальну художню територію для fashion-історії Караванської. Гості були вражені майстерним поєднанням елементів автентичних вишиванок із сучасними тканинами та кроєм. Вишиванки чудово компонувалися навіть із штанами в смужку і  пишними спідницями з сучасних весільних суконь.

“Цю колекцію створювала більше двох років, але при цьому вона є достатньо спонтанна, - розповіла “ВЗ” Оксана Караванська. - У мене було багато напрацювань із вишивкою, я накупила багато цікавих білих тканин, але до кінця не думала, що робитиму саме весільні сукні, бо це не моя специфіка. Весільні сукні роблю виключно клієнтам на замовлення, але ніколи в колекціях. Довго не могла знайти концепцію для цього показу. Але є зірки на небі, і десь за два місяці до показу чудова режисерка Наталія Половинка запропонувала мені створити костюми до  її нової вистави про весілля. Так усе і склалося. У сукнях колекції є багато фрагментів зі старовинного автентичного одягу. Хочу наголосити, що я не ріжу хороші й добре збережені вишиванки, я рятую старі, понищені вишивки, які вже цвіллю покриті й лежать занедбані десь у людей. Мені щастить, що до мене потрапляють у руки ці вишивки, я їх реставрую, відновлюю. Вони мене надихають на те, що я називаю “Вишиванкою третього тисячоліття”.

Режисер і співачка Наталія Половинка розповіла “ВЗ”, що “Весілля” - перша вистава з прем’єрного проекту театру “Слово і голос” - “Сад божественних пісень”: “Ця робота може бути й просто неба, і в театральному просторі. Зараз ця вистава заявлена на фестивалі “Гоголь-фест” і на театральні фестивалі в Європі. Так що будемо співати нашу Україну всюди...”.

Фото Євгена КРАВСА та Олександра ШАМОВА