Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Антипасха, або Фомина неділя: що заборонено сьогодні робити

  • 09.05.2021, 10:15
  • 941

9 травня православний світ святкує Антипасху - першу неділю після Воскресіння Христового або Великодня

Антипасха — це спогад про Воскресіння Христове, оновлення у вірі. За Георгієм Великим, Антипасха — свято духовної весни. Духовна весна продовжуватиметься, якщо вірянин кожну неділю приходитиме у храм. Неділя — день, коли воскрес Христос, тому особливо важливо відвідувати церкву саме в неділю. Gazeta.ua пропонує ознайомитися з історією свята.

Історія з Євангелії від Івана

«Того ж дня — дня першого в тижні, коли вечір настав, а двері, де учні зібрались, були замкнені, бо боялись юдеїв, з'явився Ісус, і став посередині, та й промовляє до них: Мир вам! І, сказавши оце, показав Він їм руки та боки. А учні зраділи, побачивши Господа. Тоді знову сказав їм Ісус: Мир вам! Як Отець послав Мене, і Я вас посилаю! Сказавши оце, Він дихнув і говорить до них: Прийміть Духа Святого! Кому гріхи простите, простяться їм, а кому затримаєте, то затримаються!»

«А Хома, один із дванадцятьох, званий Близнюк, із ними не був, як приходив Ісус. Інші ж учні сказали йому: Ми бачили Господа! А він відказав їм: Коли на руках Його знака від цвяха я не побачу, і пальця свого не вкладу до рани, і своєї руки не вкладу до боку Його, не ввірую!

За вісім же день знов удома були Його учні, а з ними й Хома. І, як замкнені двері були, прийшов Ісус, і став посередині та й проказав: Мир вам! Потім каже Хомі: Простягни свого пальця сюди та на руки Мої подивись. Простягни й свою руку і вклади до боку Мого. І не будь ти невіруючим. А Хома відповів і сказав Йому: Господь мій і Бог мій! Промовляє до нього Ісус: Тому ввірував ти, що побачив Мене? Блаженні, що не бачили й увірували!

Багато ж і інших ознак учинив був Ісус у присутності учнів Своїх, що в книзі оцій не записані. Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім'я Його!".

Читайте також: Артос — істинний хліб життя

Сьогодні восьмий день Великодня, завершує Світлу седмицю, тому бажано причаститися.

Причастя на Антипасху дозволяється без постування. Зазвичай, напередодні причастя віряни дотримуються 6-годинного літургійного посту. На Антипасху цей літургійний піст церква дозволяє не тримати, але попереджає — послаблення можливе лише для тих, хто дотримувався Великого посту.

З Антипасхи відновлюються виконання таїнства хрещення та таїнства вінчання.

Не дозволяється у цей день ображати людей навколо, небажано починати нові справи, бо Антипасха — неділя Божа, для відпочинку від справ.

Схожі новини