Передплата 2024 «Добра кухня»

В Україні хворих на COVID-19 вдвічі більше, ніж в офіційних даних, – КМІС

  • 03.05.2021, 17:55
  • 633

Майже 30% опитаних українців розповіли, що хворіли на COVID-19, що свідчить про те, що кількість хворих в Україні хворих щонайменше вдвічі більша, ніж за офіційною статистикою

Про це йдеться в опитуванні КМІС (Київського Міжнародного Інституту Соціології).

Так, на запитання «Чи ви вже перехворіли або зараз хворієте на COVID-19?/Чому ви вважаєте, що це саме COVID 19 — робили тест чи тільки за симптомами?», 65% опитаних відповіли, що не хворіли, 29% - що хворіли.

З тих, хто хворів, 17% робили тест, 12% - відчували симптоми.

«Станом на 16 квітня за офіційною статистикою (я узяв дані університету Джонса Гопкінса) перехворіли на COVID-19 1 974 056, тобто приблизно 2 млн людей. За даними опитування перехворіли 29,1%, з них 16,9% визначили це за тестами, а 12% лише за симптомами. Якщо взяти до уваги лише тих, хто робив тести, врахувати похибку і взяти нижню межу (див. таблицю нижче), то серед дорослого населення (18 років і старші) перехворіли 4,4 млн людей», — резюмував гендиректор КМІС Володимир Паніотто.

«Це означає, що в Україні хворих щонайменше вдвічі більше, ніж за офіційною статистикою. Якщо взяти до уваги, що в 2 мільйони офіційної статистики входять і люди віком до 18 років, а також, що частина тих, хто вважає, що у них був COVID-19, але не робили тести, теж могли бути правими, то хворих у нас може бути і втричі більше, ніж за офіційною статистикою», — резюмував Гендиректор КМІС.

Паніотто наголосив, що не знає, з чим можуть бути пов’язані такі розбіжності в цифрах.

«Я не знаю протоколів збору інформації про випадки COVID-19, але, можливо, приватні клініки та комерційні центри тестування не завжди повідомляють про випадки COVID-19, і ці дані не потрапляють до централізованої системи?», — зазначив гендиректор КМІСу.

13−15 квітня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) зробив всеукраїнське опитування громадської думки.

Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2001 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не входять території, які тимчасово не контролюються владою України — А Р Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Читайте також: В Індії виявили половину ковідних хворих світу

Схожі новини