Передплата 2024 «Добре здоров’я»

На сайті Мін’юсту США з‘явився документ про третій позов проти колишніх акціонерів ПриватБанку

  • 08.01.2021, 11:43
  • 697

Міністерство юстиції США оприлюднило заяву про нову справу проти українського олігарха Ігоря Коломойського, про яку 31 грудня повідомило агентство Reuters

Як повідомило Радіо Свобода, «йдеться про третій цивільний позов проти Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова, який Мін’юст США подав до суду щодо конфіскації належних їм об’єктів нерухомості».

У документі йдеться, що нинішню справу про нерухомість у Клівленді в штаті Огайо розслідує Клівлендський відділ Федерального бюро розслідувань США за підтримки міжнародного антикорупційного підрозділу ФБР, управління кримінальних розслідувань податкової служби США та митної і прикордонної служб США.

Допомогу в розслідуванні надає управління міжнародних відносин Мін`юсту США.

«Ініціативу щодо відшкодування активів, захоплених клептократією, очолює група спеціалізованих прокурорів підрозділу відмивання грошей та вилучення майна кримінального відділу у партнерстві із федеральними правоохоронними органами, а часто і з офісами прокурорів США, з метою конфіскації корупційних доходів іноземних посадовців і, де доцільно, використовування цих віднайдених активів на користь людям, яким заподіяно шкоду через ці корупційні діяння та зловживання службовим становищем», — повідомили в Мін’юсті США.

Як стало відомо 31 грудня, Мін’юст США подав до Окружного суду США у Південному окрузі Флориди цивільний позов про конфіскацію, стверджуючи, що комерційна нерухомість у Клівленді в штаті Огайо була придбана за рахунок коштів, виведених із ПриватБанку в Україні в перебігу багатомільярдної оборудки з кредитами.

У Мін’юсті також нагадали, що в серпні 2020 року в Південному окрузі Флориди було подано два інші позови щодо майнового арешту нерухомості в Луїсвіллі в штаті Кентуккі і в Далласі в штаті Техас, у яких стверджувалося, що ця нерухомість також була придбана за рахунок коштів, виведених із ПриватБанку в Україні.

На думку правоохоронців, усі три об’єкти підлягають конфіскації на підставі порушень федерального законодавства США про відмивання грошей.

«У всіх трьох позовах ідеться про те, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, ошукали цей банк, заволодівши коштами на мільярди доларів. Вони отримували шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 і по 2016 рік, коли схема була викрита, а банк був націоналізований Національним банком України. У позовах зазначається, що вони відмивали частину злочинних доходів, використовуючи безліч банківських рахунків компаній-посередників, головним чином у кіпрському відділенні ПриватБанку, а потім переказували кошти до Сполучених Штатів.

Як зазначається у позові, позики рідко поверталися — хіба що для отримання ще більших шахрайських прибутків від подальших кредитних операцій", — йдеться у статті.

Як відомо, Коломойський і Боголюбов заперечують ці звинувачення і заявляють, що купили нерухомість у США за гроші, отримані після продажу металургійного бізнесу. Натомість у Мін’юсті США вважають, що представники Коломойського й Боголюбова створили низку компаній для подальшого відмивання незаконно привласнених коштів та інвестування їх.

«Вони придбали нерухомості й підприємств по всіх США на сотні мільйонів доларів, зокрема майно, що підлягає конфіскації: офісна вежа, відома як 55 Public Square у Клівленді, офісна вежа в Луїсвіллі, відома як PNC Plaza, і офісний парк у Далласі, відомий як колишня штаб-квартира CompuCom. Сукупна вартість будівель перевищує 60 мільйонів доларів», — вважають у Мін’юсті США.

Водночас в заяві Мін`юсту нагадали, що всі обвинувачені вважаються невинуватими, доки у суді не буде доведено їхню провину. У міністерстві також закликали осіб, які мають інформацію про можливі доходи від іноземної корупції у США, зв’язатися з федеральними правоохоронними органами.

Як відомо, 21 травня 2019 року ПриватБанк звернувся до Канцелярського суду американського штату Делавер із позовом про відшкодування збитків, яких, як вважає банк, він зазнав у результаті різних протиправних дій.

Ці дії, вважає ПриватБанк, вчинені проти нього його колишніми власниками — Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, — і компаніями, зареєстрованими ними у США. У позові ПриватБанку йдеться про «відмивання грошей» протягом майже 10 років загальним обсягом у 470 мільярдів доларів — тобто майже 13 річних бюджетів України.

Приватбанк заявив, що колишні акціонери є бенефіціарними власниками або мають контроль у кількох фірмах, зареєстрованих у США, які причетні до відмивання виведених з України грошей. Йдеться про феросплавні й металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі. Найбільше майна виявили у штатах Огайо, Іллінойс і Техас.

Схожі новини