Передплата 2024 ВЗ

Зміцнення гривні створює для України "бюджетний біль голови", - Bloomberg

  • 02.01.2020, 14:13
  • 853

Українська національна валюта стала рекордсменом у зміцненні за минулий рік.

Однак, це створює проблеми для фінансів країни. Хоч зростання на 16,5% у співвідношенні до долара допомагає Україні скоротити інфляцію й утримати частину працівників від пошуку краще оплачуваної роботи за кордоном, воно також скорочує цінність доходів від експорту, на які покладається уряд. Про це пише Bloomberg, нагадуючи, що український бюджет 2019 року був спочатку сформований на основі курсу 28,2 гривні за долар США. Пізніше його переглянули, підвищивши очікуваний курс на рівні 26,4 гривні за долар.

Про це пише Bloomberg, нагадуючи, що український бюджет 2019 року був спочатку сформований на основі курсу 28,2 гривні за долар США, передає УНІАН. Пізніше його переглянули, підвищивши очікуваний курс на рівні 26,4 гривні за долар.

Станом на понеділок американська банктона в Україні коштувала 23,8 гривні, що створило різницю на 1,6 мільярда доларів між очікуваним рівнем доходів й реальними зборами. Уряд цього місяця попросив Міністерство фінансів України скоротити деякі витрати на розвиток. Тим часом, державній енергетичній компанії «Нафтогаз» наказали передати наперед 13 мільярдів гривень дивідендів й інших платежів, запланованих на 2020 рік. Міністр фінансів Оксана Маркарова запевнила парламент, що недостача «повністю під контролем» й не призведе до скорочення державних витрат. Одак, існують сумніви, що цього вдасться уникнути. За словами директора компанії економічних досліджень Case Ukraine Дмитра Боярчука, у Києва «немає вибору» через його фіскальні зобов'язання перед МВФ. На його думку, в 2019 році доходи країни в підсумку скоротяться на 0,7% від ВВП, що змусить уряд вікласти фінансування деяких інфраструктурних проектів у 2020 році заради зменшення тиску на бюджет. Мінфін України не відповів виданню на запит про коментар.

Зростання гривні було продиктоване іноземними апетитами на дуже дохідний урядовий борг. І це хвилює промисловість, орієнтовану на експорт включно з аграрною сферою й металургією. Союзники президента Володимира Зеленського звинувачують Національний банк у збереженні найвищого рівня процентної ставки й невтручання з метою стримати гривню. Вартість кредитів в Україні впродовж останніх місяців була знижена. Але Нацбанк пояснює, що надто швидке скорочення процентної ставки спричинить нестійку економічну експансію. Відомство також зберігає гнучку валютну політику.

Схожі новини