Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Оформити пенсію можна, не виходячи з дому

В Україні запрацював новий сервіс “Е-пенсія”.

Аби подати документи на отримання чи перерахунок пенсії, тепер не обов’язково їхати у відділення Пенсійного фонду. Це можна зробити через сервіс «Е-пенсія», який запустили у серпні. Перші кілька десятків львів’ян уже скористались послугою.

Алгоритм дій при використанні послуги «Е-пенсія» простий, каже начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Наталія Лужецька. Треба підготувати пакет документів (довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, паспорт і трудову книжку) та відсканувати їх. Далі треба зареєструватись на сайті (якщо ви ще не має персонального кабінету) та заповнити заяву. У заяві слід вибрати пенсійний фонд, який буде проводити призначення пенсії, зазначити ідентифікаційний код, прізвище та ім’я по- батькові. Відтак вибираємо вид пенсії, маємо можливість додатково подати заяву на виготовлення електронного або пенсійного посвідчення (залежить від того, який вид посвідчення обирає особа).

Урешті прикріплюємо пакет відсканованих документів та даємо згоду на обробку персональних даних і формуємо заяву.
Якщо при заповненні зробили якусь помилку, то у червоному віконечку буде відзначено, де саме допущено помилку. Заповнивши заяву, підписуємо її електронним цифровим підписом і відправляємо до Пенсійного фонду.

«Після того, як документи будуть опрацьовані, електронне посвідчення буде виготовлене, особі надійде інформування про необхідність підійти з оригіналами документів до сервісного центру, де проведуть ідентифікацію особи, перевірять усі оригінали документів, подані для розрахунку пенсії. Тоді розрахована пенсія піде на виплату», — зазначила Наталія Лужецька.
Розгляд електронної заяви має тривати не більше 10 днів.

За словами заступника начальника головного управління Руслани Іванкової, на веб-порталі також запровадили сервіс безкоштовного смс-інформування. Підключивши його, ви отримуватимете смс про призначення чи перерахунок пенсії, про страховий стаж особи.

До речі, створити особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду можуть не лише пенсіонери, а й усі застраховані особи (тобто ті, хто платять внески до Пенсійного фонду). Зареєструвавшись тут, страхувальник матиме можливість отримувати довідки про страховий стаж, які часом вимагають для нарахування для отримання лікарняних. Можна замовляти та отримувати довідки, достовірність яких підтверджується QR-кодом — про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб, довідка про розмір пенсії).

Перший заступник начальника головного управління Олександр Сафін відзначив, що люди повинні цікавитися своїм заробітком, на який нараховується єдиний внесок. «Якщо зараз, щоб вийти на пенсію, треба мати 26 років страхового стажу, то через кілька років цей показник буде сягати 35 років. Коли людина отримуватиме зарплату в конверті, не сплачуючи внески до Пенсійного фонду, то набрати необхідних 35 років буде важко», — каже він. Часом працівники навіть не знають, скільки внесків до ПФ платить за них роботодавець і чи платить взагалі. Зареєструвавшись на порталі, працівник бачитиме, чи сплачує він за неї щомісячні відрахування єдиного соціального внеску.


Схожі новини