Передплата 2024 «Добрий господар»

В Україні скасують використання по батькові?

  • 07.06.2018, 10:59
  • 2 516

Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання по батькові.

Таким чином, крім зручності в спілкуванні, Україна нібито стане ближчою до Європи.

Про це йдеться у матеріалі uagolos.

«Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося до Європи, навіть у Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Росії etc. Навіщо ці Івановичі, Христофоровичі? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!», — пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися, як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що на даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і дати народження, без по батькові можна абсолютно спокійно обходитися.

Однак, поки по батькові не буде скасовано на державному рівні, вписувати у паспорт його обов’язково. У паспортному столі розповіли, що чоловік може змінити ім’я або прізвище, проте відмовитися або змінити по батькові зараз він не має права.

Читайте також: Вчені з’ясували причину масового вимирання чоловіків

Ініціатор законопроекту щодо скасування по батькові Валерій Пацкан пояснив, що плутанини, якої багато хто боїться, не виникне.

«У нас були прецеденти — іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказала, що він — Іванов Іван (без по-батькові), тоді потрібно переконатися в тому, що він дійсно існує в природі і даний громадянин це саме він», — пояснив політик.

Нагадаємо, що сьогодні широке розповсюдження використання по батькові присутнє в арабській, ісландській, монгольській, російській та болгарській мовах. Країни Європи по батькові не використовують.

Схожі новини