Передплатити Підтримати

В Антарктиді знайшли суперколонію рідкісних пінгвінів

Тепер пінгвіни Аделі - вже не вимираючий вид

Проте нещодавно вченим з допомогою NASA вдалося виявити суперколонію цих тварин в Антарктиді, передає Scientific Reports.

За останні 40 років чисельність пінгвінів Аделі, що живуть на Антарктичному півострові неухильно знижувалося. Біологи були переконані, що цей вид пінгвінів вимирає. Однак Міхаель Полліто з відділу океанографії Університету Луїзіани був шокований, виявивши в Антарктиді величезну суперколонію цих тварин.

Чисельність мешканців цієї колонії понад 1,5 мільйона особин. Вони живуть у дуже віддаленій частині півострова Данґер, відрізаної від решти континенту небезпечними водами і товстим льодом, який не тане навіть влітку. Ймовірно, тому їм так довго (протягом декількох десятиліть) вдавалося ховатися від людей.

Дивно, що спочатку дослідники вирушили на пошуки суперколоніі пінгвінів після вивчення фотографій з космосу. На знімках NASA у віддаленій частині Антарктиди вони розгледіли величезну темну пляму і припустили, що це може бути раніше невідома колонія пінгвінів. Експерти відзначають, що зроблене відкриття дозволяє по-новому оцінювати чисельність пінгвінів Аделі і не відносити їх до вимираючого виду.