Передплатити Підтримати

Мінфін задовольнив вимоги ОСББ/ЖБК для монетизації субсидій

В Міністерстві фінансів відбулася зустріч представників об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів

Про це йдеться у спільній заяві Міністерства фінансів та ОСББ/ЖБК опублікованому на сайті Міністерства фінансів.

Під час зустрічі обговорювалися подальші кроки для монетизації субсидій в Україні.

Головною темою зустрічі було запровадження механізму впровадження і визначення термінів реалізації проекту для монетизації субсидій.

У результаті дискусії всі присутні висловили підтримку ідеї монетизації пільг і субсидій і створили робочу групу, до складу якої увійшли Громадянська мережа "ОПОРА", Рада голів ОСББ, Громадська спілка "Об'єднання ЖБК, ОСББ "Вікторія" та ГО "Асоціація розвитку ОСББ і ЖБК "Сучасний дім".

Після першого засідання робочої групи за участю міністра фінансів, було знайдено компромісне рішення, яке вирішує більшість спірних питань, озвучених представники ОСББ/ЖБК.

Зокрема, сторони домовилися, що буде вирішена проблемна ситуація із закриттям казначейських рахунків, відкритих ОСББ в 2018 році для отримання пільг і субсидій.

Крім того, до кінця лютого 2018 року буде повністю усунута проблема заборгованості.

Згідно із домовленістю, борги з відшкодування пільг і субсидій за всіма вкладами ОСББ до 2017 року будуть погашені на рахунки ОСББ в банках.

Також сторони прийшли до згоди, що монетизація пільг і субсидій має бути запроваджена з січня 2018 року, з фактичною виплатою коштів громадянам з 1 квітня 2018 року, у разі прийняття проекту цієї постанови на засіданні уряду.

Невирішеним залишилося тільки питання про обсяг монетизації. Так, представники ОСББ наполягають на монетизації пільг і субсидій, які нараховуються на всі внески (витрати), які сплачуються громадянами в ОСББ.

Мінфін, зі свого боку, запропонував запровадити монетизацію тільки субсидій (без пільг), та й то тих, які використовуються для покриття витрат на утримання будинків і споруд, прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

За словами Данилюка, важливо, що сторони мають принципово однакове бачення напрямів реформування системи соціального захисту.

"Важливо, що і в мінфіні, і в ОСББ/ЖБК в цьому випадку загальна мета: реальна монетизація субсидій. Ми разом шукаємо оптимальний варіант системи фінансування житлово-комунальних субсидій для нашої країни. І ми його знайшли", - зазначив міністр фінансів.

Зазначимо, що перший етап реформи всієї системи розрахунків за житлово-комунальні послуги - монетизація субсидій на рівні підприємств-представників послуг - запрацював в Україні з 1 січня 2018 року.