Передплатити Підтримати

Маргарита Січкар: «Справжній чоловік – той, кому все по плечу, а не по барабану»

Маргарита Січкар –   відома київська рестораторка, бізнес-леді, екс-дружина футболіста Владислава Ващука. Подружжя виховувало сина Віталія, донечок Василису та Євгенію від першого шлюбу Маргарити.

Пару Січкар-Ващук вважали однією з найщасливіших. Але через 12 років шлюб тріснув по швах. Після розлучення Маргарита пережила депресію, але зуміла взяти себе в руки. Зібравши свій життєвий досвід, почала писати книги з сімейної психології. Вона  -  автор та креативний продюсер аудіовистави «Маленький принц» за однойменним твором Екзюпері.   Вважає, що жінки обирають чоловіків,  і аж ніяк не навпаки. Як  стати успішною? Яких чоловіків варто уникати? Як безболісно  сприймати невдачі? Та що стало причиною  розлучення з відомим футболістом -  Маргарита Січкар розповіла в ексклюзивному інтерв’ю "ВЗ". 

- Маргарито, ви - автор п’яти книг із сімейної психології, зокрема «25 способів жити з користю для себе», «Щоденник успішної жінки».  Справді знаєте, як жити зі смаком?

- Знаю. І підкажу, як отримати моральне задоволення від життя, відчути себе гармонійною та реалізованою жінкою. Існує вісім сфер життя. Образ і стиль. Образ - це розповісти про себе, не сказавши жодного слова. Здоров'я. На нього впливають слова, думки, мрії, люди, з якими спілкуємося, книги, які читаємо, передачі, які дивимося. Коханий чоловік. Енергія, яку віддаємо мужчині, має бути позитивною. Негативна енергетика, за законом бумеранга, повертається до людини і призводить до захворювань. Діти - наше збільшувальне дзеркало. Робота має бути улюбленою. Тоді побачите позитивні результати, і від цього отримаєте моральне задоволення. Професіоналізм розвиває і дає можливість кар'єрного росту. Благочинність.  Добрі справи робіть щодня. Хобі і здібності. Кожен наділений талантом, але не затамовуйте його у собі - розвивайте. Аби не було, як у “Маленькому принці”: «Ви красива, але порожня. Заради вас не хочеться померти».

- День найкраще починати з образу?

- Так, бо людину спочатку сприймають візуально. Не значить, що  треба одягатися за останнім писком моди. Мода швидкоплинна. Створіть свій стиль. Стиль - це індивідуальність. Від зовнішнього вигляду залежить, чи хочеться з людиною спілкуватися. Образом можна маніпулювати. Зміниться ваш образ – будете змінюватися ви. Від зовнішнього вигляду - до внутрішнього перевтілення. Колись я любила ходити у джинсах. Тепер не маю жодної пари. Часто доводиться зустрічатися з бізнесменами, читачами, телеглядачами. На співбесіду в солідну кампанію, на творчі зустрічі жінці не варто одягати штани. Виграшний варіант - спідничка-олівець і жакет. Прийдете у штанах на співбесіду з мужчиною, сприйме вас як рівноправного партнера. Отже, може не поступитися принципами. 

- Коли закінчується букетно-цукерковий роман і є штамп у паспорті про одруження, чимало жінок роблять грубу помилку: красу романтичних стосунків ховають під домашнім халатом...

-  Є у мене подруга. Її чоловік - бізнесмен. Якось приїжджаю. Двері відчиняє чоловік у білосніжній футболці, красивому світло-сірому кардигані. «Дружина на кухні», - каже. Заходжу на кухню і бачу: біля плити стоїть подруга у старій футболці з витягнутим з одного боку подолом. Волосся як-небудь закручене в «дулю».  «Дорога подруго, -  кажу, - ти себе збоку бачила? Негайно скидай цей мотлох - і в магазин за новим домашнім вбранням, якщо не хочеш, щоб чоловік знайшов собі іншу». 

- Часто відвідуєте тренінги. Що чоловіки найперше цінують у жінках?

- На одному тренінгу нас поділили на жіночу і чоловічу команди.  Кожна команда описувала ідеальний портрет протилежної статі. Чоловіки на перше місце поставили (що б ви думали?) сексуальність, душу - на останнє. Якщо чоловік бачить у жінці лише сексуальність, а до душі не доходить, з таким чоловіком не пов’язувала б своєї долі. Жінки бачать чоловіків насамперед мужніми, захисниками, хорошими батьками, а себе - розумними, красивими, талановитими, добрими матерями і дружинами.

Мужчина переважно займається бізнесом, щоб заробити гроші. Коли їх заробить, започатковує бізнес для душі. Жінка, навпаки, візьметься за улюблену справу, від якої отримує моральне задоволення. Як чоловіки зазвичай сприймають неприємності? Мовчать, проблеми тримають у собі. Варто сказати дружині «залиш мене у спокої», як вона починає доскіпуватися. Не дай Боже, чоловік ще й есемеску в цей момент отримає, починає «пиляти»: «Це хто? Коханка?!». Слово за словом - починається сварка. Коли чоловік без настрою, дайте йому можливість заспокоїтися, зібратися з думками. Приготуйте улюблену страву. У жодному разі  не «діставайте».  От коли у дружини неприємності, вона переважно вихлюпує емоції, їй треба комусь поплакатись у жилетку. Кому, як не чоловікові?! Жінці важливо почути: «Кохана, ти у мене - розумна. Вірю, впораєшся». Жіноча енергетика дуже сильна. Нею жінка може знищити мужчину зсередини. І ще. Любіть свою фігуру. Не акцентуйте уваги на своїх недоліках - і чоловіки їх не помітять. 

- Але ж є чоловіки, що не робиш – їм все не так. 

- Телефонує якось подруга: «Маргарито, сиджу і нервую. Чоловік прискіпується до кожної дрібниці». «Може бути дві причини, - відповідаю, - або у нього з'явилася інша, або проблеми на роботі». «Як же я раніше не здогадалася. - чую від подруги. – Точно, у нього проблеми на роботі». «Влаштуй йому романтичний вечір на двох при свічках, а зранку скажеш мені результат», - кажу. Наступного «ранку»,  годині о дванадцятій, отримую від неї есемеску: «Маргарито, дякую, спрацювало!». Хтось з великих сказав геніальну фразу: «Мрія жінки - бути мрією чоловіка».

- Цікавий ваш погляд на ідеального чоловіка...

- Справжній чоловік - той, якому все по плечу, а не по барабану. Уміє слухати, чути і розуміти. Стислий у словах і безмежний у вчинках. Не підкоряє собі жінку. Такого чоловіка жінка буде любити і не захоче бачити нікого, окрім нього.

Не люблю балакучих чоловіків. Мужчина повинен робити добрі вчинки, а не розкидатися словами. Чоловік має бути стислий у словах, але безмежний у вчинках. Раджу прочитати книгу Еріха Фромма «Мистецтво любити». Потяг душ перетворюється у дружбу, потяг розуму - в повагу, а тіла - у пристрасть. У такій послідовності народжується кохання. Знайома якось спитала: «Маргарито, мужчина зробив мені  розкішний подарунок - дорогий автомобіль, однак нічого не вимагає взамін. Що це означає?». «Нам іноді хочеться робити гарні вчинки», - відповів на це один мудрий чоловік.  Любити - це віддавати. Старшокласникам, на жаль, таку тему, як любов, у школі не викладають.

Побачивши ставлення чоловіка до інших жінок, дітей, матері, свого минулого, зрозумієте: мужчина ваш чи ні. Якщо стверджує: «Ти у мене богиня, всі інші - сво...», колись і про вас так само скаже. Жити з коханим чоловіком - задоволення, терпіти чоловіка - мука, а жити з тим, кого терпіти не можеш, - самознищення.

- Тепер про дітей. Який найкращий спосіб зробити їх щасливими?

- 30 років працювала ресторатором. Бачила тисячі зовні ідеальних подружніх пар, поки не з'являлася їхня дитина. Своєю поведінкою дитя здавало ставлення батьків одне до одного і до себе.

Важливо самій почуватися щасливою - діти такі тонкощі бачать. Дитині потрібні молоко (зовнішність) і мед (смак життя). Якось почула, як мама кричить синові: «Чуєш, ти (поганим словом обізвала сина), я 20 разів повинна повторювати, що маєш зробити?!». Такий син буде думати, що брутальне ставлення до себе - нормальне явище. Так само буде дозволяти ставитися до себе і чужим людям. Краще говорити своїм дітям, що вони талановиті, ми у них віримо і любимо з їхніми достоїнствами і недоліками.

- Погоджуюся, бо комплекси підсвідомо тягнуться з дитинства...

- Над моєю подругою тато у дитинстві пожартував: «Ти у мене страшненька, але розумна». У неї з'явився комплекс, якого досі не може позбутися. Тепер час від часу чую: «Маргарито, я така страшненька». Насправді - красуня, але подруга цього не помічає. В дитинстві моя мама виходила на балкон і кричала: «Красуне, додому!». Всі діти у дворі знали: «Маргарито, тебе мама кличе!». Свою «другу половинку» дитина обирає відповідно до того, як до неї ставляться батьки.

У мене колись були складні стосунки з мамою. Ми сварилися,  тижнями не розмовляли. Після розлучення з чоловіком я переїхала в дім батьків. За останні п'ять років жодного разу не сварилися. «Мамо, де я можу господарювати?», - питаю. «У своїй кімнаті», - каже. Добре, тільки у своїй, з матір'ю не сперечаюся. Я змінила своє ставлення до матері, а вона - підтягнулася до мене. Змінитеся ви - зміниться і ваш партнер.

- Що таке щастя?

- Відповіді не знаходила в наймудріших книжках, поки не відвідала тренінгу буддійського монаха, який дав п'ять основ щастя: бути фінансово незалежним; бути у хороших стосунках з людьми; кохати і бути коханим; зрозуміти сенс життя; робити світ кращим.

Не пліткуйте і не критикуйте людей! Коли когось починають  обливати брудом,  припиняю розмову. Не мучтеся тим, що про вас скажуть. Важливо, хто про вас говорить: людина, яку поважаєте, думка якої важлива, чи примітивний обиватель, який збирає плітки... Раджу прочитати книгу Олега Новосьолова «Жінка. Підручник для мужчин». Автор «здав» усі паролі і таємниці «прекрасної половини». Всі жіночі штучки, описані автором у книзі, я застосовувала у стосунках з чоловіками.

- Ви двічі були замужем. Футболіст Владислав Ващук був вашим другим чоловіком. За які чоловічі якості його покохали? Що призвело до розлучення?

- У Ващука є прекрасна риса - доброта. Добре ставиться до людей, дітей, до мене. Владислава і мене колись зрадила «друга половина». Але я змогла в собі перебороти зраду колишнього чоловіка і не проектувала це на Владислава. А він підсвідомо був налаштований: якщо колишня дружина зрадила, то і наступна зрадить. Я йому довіряла, а він мені - ні. Якщо 12 років поспіль тебе безпричинно контролюють (де ти, з ким ти) і тобі доводиться постійно виправдовуватися, то врешті-решт запитуєш себе: чи зможеш жити з людиною, яка тобі не довіряє?! Недовіра спустошує і принижує. Конфлікти, мов снігова куля, почали намотуватися. В стосунках з'явилася тріщина. Щоб не захлиснутися депресією і реалізувати свій потенціал, я почала співати, танцювати, писати книги, сценарії, знімати фільми.

- Як склалося ваше особисте життя після розлучення?

- Не обділена увагою мужчин. Деякі мені подобаються, але... Хочеться, щоб поруч був чоловік, біля якого, як птаха Фенікс, зможеш відродитися з попелу і  літати... І щоб чоловік літав зі мною на одній висоті. Поки що я у пошуку...