Передплатити Підтримати

У Павлограді призначили другий тур виборів, ЦВК вивчає рішення

Центрвиборчком вивчає рішення територіальної виборчої комісії щодо призначення другого туру виборів мера Павлограда.

Про це Українській правді повідомив керівник прес-центру ЦВК Костянтин Хівренко.

"До ЦВК надійшло рішення територіальної виборчої комісії Павлограда щодо проведення другого туру виборів міського голови. І центральна виборча комісія взяла цю інформацію до відома", - сказав Хівренко.

Він не зміг відповісти на питання, яким може бути рішення ЦВК і коли його можна очікувати.

Наступне засідання ЦВК ймовірно відбудеться у четвер.

Як повідомлялося раніше, про рішення комісії (другий тур виборів У Павлограді) повідомила голова прес-центру партії "Укроп" Євгенія Кравчук.

"Щойно Павлоградська ТВК прийняла рішення про проведення другого туру в Павлограді", - написала вона.

"До суду Тєрєхов (кандидат від "Укроп", який виодить у другий тур - УП) все одно іде. Незрозумілі подальші дії ЦВК, яка може розпустити місцеву комісію", - додала Кравчук.

Як відомо, напередодні ЦВК скасувала проведення другого туру виборів мера у Павлограді, пославшись на те, що нібито після першого туру за уточненими списками кількість виборців менша за 90 тисяч осіб.

За законом про місцеві вибори, в два тури проводяться вибори у місті, де кількість виборців перевищує 90 тисяч.

Згідно з даними, оприлюдненими на сайті ЦВК, у Павлограді понад 90 тисяч виборців.

За даними паралельного підрахунку голосів Дніпропетровської обласної організації Комітету виборців України, у другий тур виборів мера Павлограда виходять Євген Тєрєхов ("УКРОП") та Анатолій Вершина ("Опозиційний блок"). 

Опора і Комітет виборців розкритикували рішення ЦВК. У КВУ наголосили, що воно порушує закон про місцеві вибори. Координатор "Опори" Ольга Айвазовська заявила, що скасування другого туру в місті Павлоград, є проявом кричущого нігілізму.

У БПП заявили, що оскаржать рішення ЦВК у суді. Також про намір оскаржити рішення ЦВК заявив кандидат Тєрєхов.

У свою чергу Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заявив, що МВС кваліфікує скасування другого туру у Павлограді як порушення закону про місцеві вибори, відомості про це занесені до Єдиного реєстру досудових рішень, проводиться перевірка.

Президент Петро Порошенко заявив, що обурений таким рішенням ЦВК.