Передплатити Підтримати

В Бельгії і Франції арештували російське майно

Судові пристави у Бельгії розіслали російським установам документи про накладення арештів на державне майно Росії. Виняток зробили лише для дипломатичних представництв.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", у документі зазначено, що арешт проводиться на підставі рішення бельгійського арбітражного суду від 18 липня 2014 року за позовом компанії "Юкос Юніверсал Лімітед". Зазначена в ньому сума позову — 1 652 685 360,24 євро.

Пристави зазначили, що позивач попросив про такий захід, "тому що має серйозні побоювання щодо можливості отримати належну йому суму, зокрема, через систематичні відмови Російської Федерації виконувати винесені проти неї судові рішення та враховуючи ставлення РФ до даного рішення".

Серед обгрунтування згадується також той факт, що російський уряд неодноразово заявляв, що вважає судове рішення виключно політичним, і в бюджеті Росії на 2015 рік немає жодних вказівок на його виконання.

Слідом за Бельгією майно Росії заарештувала Франція.

У Франції також заарештували державні активи Російської Федерації. Про це повідомляє Forbes, посилаючись на власні поінформовані джерела.

Інформацію підтвердив помічник президента Росії Андрій Бєлоусов, передає "Ехо Москви".

Він підкреслив, що рішення будуть оскаржені. У Москві вважають, що при розгляді позову в Гаазькому Арбітражі допустили низку юридичних неточностей. Помічник президента РФ додав, що ситуація у Франції і Бельгії дуже політизована. Він сподівається на те, що "здоровий глузд візьме гору". При цьому Бєлоусов не виключив, що російські активи можуть бути "заморожені" в інших країнах.