Передплатити Підтримати

100 мільйонів — на десятьох

Стільки заробили торік офіційні мільйонери з Кабміну

Кампанія з вивертання чиновницьких кишень завершилася. Усі декларації — в зборі, тож можна підбивати підсумки. У минулому номері «ВЗ» проінспектував статки обивателів президентської Адміністрації. Цього разу пропонуємо вам зазирнути у декларації урядовців.

З домашнім бюджетом у міністра фінансів краще, ніж з державним

Кому-кому, а передовикам-товстосумам з Грушевського гріх на обрізані чиновницькі зарплати жалітися. З їхніми мільйонами можна і безробітними кілька років на широку ногу жити. Ну що біда зробить очільниці Мінфіну Наталії Яресько, в якої лише на банківських рахунках — майже 48 мільйонів гривень? За кількістю нулів у сумі торішнього доходу міністр фінансів обскакала усю урядову братію. Хоча на перший погляд декларація пані Яресько виглядає більш ніж скромно. Читаєш: 5 тисяч 678 гривень зарплати, 33 тисячі — аліментами. Але це — тільки «кишенькові» доходи міністра фінансів. Головний же капітал американка з українським паспортом Наталія Яресько сколотила за кордоном, лише торік заробивши 2 мільйони 49 тисяч доларів і 2 тисячі 350 євро.

Крім головної фінансистки, в уряді — ще дев’ятеро мільйонерів. На другій сходинці у рейтингу товстосумів — віце-прем’єр Валерій Вощевський, який торік одоходився на 17,3 мільйона гривень. «Бронза» серед урядових мільйонерів — у міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса (15,6 млн. гривень доходу, плюс — 2,7 млн. на банківських рахунках). Прем’єр Арсеній Яценюк, заробивши торік 1,1 млн. гривень, обійшов навіть тих, у кого дохід утричі більший. Четверте місце у рейтингу найбагатших кабмінівському шефу забезпечили нескромні 13,3 млн. гривень банківської «заначки». За Яценюком у топ-п’ятірці «прописався» міністр екології і природних ресурсів Ігор Шевченко (3,2 млн.).

Очільник Мінздоров’я Олександр Квіташвілі колег-мільйонерів з «іноземного легіону» не підкачав. Це на українських «заробітках» він торік розжився скромними 5312 гривнями (міністерська зарплата за місяць). А закордонні доходи поповнили особистий бюджет Квіташвілі на 82,5 тис. доларів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков теж не на казенних гривнях (спершу з парламентської, а потім — з урядової каси) мільйонером став. Торік йому добряче італійський бізнес підсобив. Дивідендами від компанії Avitalia srl (судячи з інформації на її сайті, фірма займається продажем автотоварів) за рік 65 тисяч 300 євро набігло. Приніс «копійчину» до сімейного бюджету Авакових і сирний промисел в Італії. Дружина міністра отримала 1,6 мільйона євро. Тільки від продажу не сиру, а своєї частки сироварної фабрики.

Замикають десятку урядових мільйонерів шеф Мін’юсту Павло Петренко (1,6 млн.), міністр інфраструктури Андрій Пивоварський (в якого 1,36 млн. на банківських рахунках) і віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко (1 млн.).

Доходу — 25 тисяч, а машин у гаражі — на мільйони

Найцікавіша декларація — в «аграрного» міністра Олексія Павленка. За минулий рік він задекларував лише трохи більше ніж 25 тисяч гривень доходу. І як з такими убогими заробітками пан Павленко свою шикарну господарку утримував? Чого тільки у «бідного» міністра немає: два будинки (на 419 і 75 «квадратів»), квартира (97 кв.м), гараж, два авто (Lexus Lx 50 та Hyndai I 30), катер, човен та ще й парочка причепів для перевезення домашньої «флотилії». У дружини — теж ціла колекція «рухомості» і нерухомості: дві квартири, три гаражі, автопарк (Toyota Rav 4, Lexus RX 350 і KIA Sorento). Дивишся на декларацію головного «аграрія» і згадуєш фразу з «бородатого» анекдоту: «Жили вони бідненько, але щасливо».

У майновому звіті міністра соцполітики Павла Розенка від прочерків аж в очах рябить. Ні землі, ні квартири, ні грошей у банку. З власності лише авто Toyota Highlander сиріткою «прописане».

Не менш скромні декларації у керманича Міноборони Степана Полторака та головного освітянина Сергія Квіта. У кожного — по квартирі, і більше нічого.

А ось у прем’єра Арсенія Яценюка — найбільша колекція «квадратних метрів»: два будинки (298 кв. м та 114 кв. м), дві столичні квартири (на 225 і 83 «квадрати»), плюс — частка житлоплощі у Чернівцях. Є чим похвалитися і міністру інформполітики Юрію Стецю: у нього — три квартири і будинок. Віце-прем’єр Валерій Вощевський — теж власник трьох квартир (ще одна і два будинки — у дружини). Стільки ж квартирних ордерів — у міністра екології Ігоря Шевченка.

Сім’я керманича Мінекономрозвитку Айвараса Абромавічуса теж на нерухомість не поскупилася. У міністра — просторе (на 106 «квадратів») житло у Вільнюсі. У дружини — дві квартири у Києві і квартира у Криму (якщо після анексії кримську власність вдалося зберегти).