Передплата 2024 ВЗ

Піщані дюни на Львівщині: чому варто відвідати "Бродівську Сахару"

  • 01.07.2020, 14:55
  • 2 436

У це важко повірити, але щоб побачити пустелю не треба їхати в Африку, Азію чи навіть Херсонщину, бо неподалік від Львова у самому серці Малого Полісся серед соснових лісів, боліт та торфовищ є своя “Бродівська Сахара” площею неповних 5 гектарів

Про неї туристам стало відомо лише в цьому році, повідомляє lviv1256.

Ця пустеля на Львівщині, на якій є невеличкі справжні бархани і яку працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» під час обстеження довкілля та пошуку цікавих природних об’єктів, образно кажучи «відкрили» 3 квітня цього року й розрекламували, настільки приваблює мандрівників, що сюди тепер майже щовихідних приїжджає група туристів.

На жаль, ця територія не належить до заповідних ділянок НПП «Північне Поділля» та не має жодного охоронного статусу.

Довколишня територія має багато піщаних дюн, які нанесли вітри після того, як відступив льодовик. Тут є поодинокі низькорослі сосни, які заметені піском частими північно-західними вітрами.

Пустеля розташована неподалік села Ражнів і викликає щире захоплення своєю мальовничістю. Подорож автомобілем туди триватиме приблизно півтори години з центру Львова.

У суботу, 27 червня, працівники відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля» провели чергову рекреаційну мандрівку для групи львів’ян, зорганізованої львівським туроператором «Відвідай».

Це місце подобається і дорослим, і школярам, і малюкам. Як бачимо на фото, наймолодший мандрівник суботньої групи із гарним козацьким іменем Ярема, приїхав до «Бродівської Сахари» із своїм верблюдом — правда, іграшковим.

Уперше в часі послаблення карантину на Львівщині, Національний природний парк «Північне Поділля» відвідала група шанувальників автентичної дикої природи, що прибула зі Львова.

Проте найцікавішим природним об’єктом у цій місцевості для відвідувачів НПП «Північне Поділля» став інший природний об’єкт, що розташований поруч заповідних територій природоохоронної установи. Це — дві карстові водойми, що називаються «Сині вікна», з водою унікального кольору. До речі, цьогоріч води у «Синіх вікнах» значно менше, ніж торік. Однак вона не втрачає свого незвичайного забарвлення.

Схожі новини