Онлайн версія суспільно-політичної газети Високий Замок
 
Шукати:
Новини
21.02.2012

Справа Мавроді живе і процвітає...

Юлія ЛІЩЕНКО   Фото Олександри КВІТКО   
На вулицях з’явилася реклама «МММ» – сумнозвісної фінансової піраміди
Справа Мавроді живе і процвітає...

Якось непомітно вулиці “окупували” великі рекламні плакати із до болю знайомим обличчям “шахрая усіх часів і народів” Сергія Мавроді, батька і засновника сумнозвісної фірми “МММ”. Це якесь дежавю? Невже через двадцять років після грандіозного шахрайства усе повертається “на круги своя”? Усі добре пам’ятаємо, як на початку дев’яностих по всьому пострадянському простору діяльність фінансової піраміди “МММ” зламала долі мільйонів людей, які потрапили на гачок шахрая. П’ятдесят осіб покінчили життя самогубством після розвалу “МММ”. А торік Сергій Мавроді офіційно оголосив, що відновлює свою діяльність — створює нову фінансову піраміду в Інтернеті.

“Набридло за копійки працювати? Час у МММ вступати!” - таким невибагливим лозунгом львів’ян закликають “вдруге ставати на ті самі граблі”. Плакати з закликами швидкісного збагачення, адресою сайту і телефонами, адресою у Львові, за якою уже, виявляється, “проводять консультації”, розклеєні на зупинках транспорту та навіть з’явилися у трамваях. Невже хтось спокуситься на це шахрайство знову?

Забили на сполох депутати Львівської міської ради. На останній сесії з цього приводу подав запит до міського голови депутат від “Фронту Змін” Андрій Якимів. “Ця реклама закликає львів’ян віддавати чесно зароблені гроші злочинцеві, який за аналогічні діяння уже був засуд­жений рішенням суду Російської Федерації”, – обурювався депутат. Він упевнений, що при нинішньому низькому рівні добробуту львів’ян знайдеться чимало людей, зокрема і тих, які вже не пам’ятають афери дев’яностих, які будуть прагнути збагатитися, попри ризик втратити все. Депутат заявив, що міська влада просто зобов’язана заборонити таку рекламу і примусити оператора рекламних площ негайно демонтувати її.

Міський голова Львова Анд­рій Садовий наголосив, що тут треба працювати у правовому полі, дав доручення юридичному управлінню міськради опрацювати звернення, а також наголосив, що чинне законодавство не передбачає втручання у зміст реклами.

Поки чиновники вирішують, що робити з одіозною рекламою, щодня тисячі львів’ян бачать її, і є потенційними жертвами аферистів. Аби з’ясувати, як ідуть справи у послідовників Сергія Мавроді, кореспондент “ВЗ” зателефонувала за вказаним у рекламі номером і вдала зі себе потенційну вкладницю. На другому кінці дроту приємний чоловічий голос почав вводити мене у курс справи.

“Нова “МММ” - це організація, яка об’єднує людей по усьому світу, - пояснював він. - Структура була заснована ще 1994 року, але та, що є зараз, об’єднується виключно через Інтернет. Усе дуже просто – ви перераховуєте через банк гроші на вказаний рахунок, а через місяць отримуєте цю ж суму плюс 20%. Грубо кажучи, якщо тисячу гривень поклали, то через місяць 1200 отримаєте. Це якщо початковий вклад. Але є ще й різні інші програми, наприклад, депозитні, там кладуть суми на три-шість місяців. Чим більшу суму вкладете, тим більші відсотки отримуєте – до 60-65% на місяць”.

Чоловік розповів, що як такої мінімальної суми немає. “Але щоб щось відчути, треба вкласти хоча б тисячу, – каже. – Сто гривень вкладати – не має сенсу... Хоча може бути і сто гривень. Зазвичай у нашій структурі середній вклад від 1000 до 10 тисяч гривень”.

- А вже багато людей до вас зголосилися?

- Останній ріст у структурі – півтора мільйона людей, зараз загалом у структурі 15 мільйонів людей. Даних конкретно по Львову ми сказати не можемо, тому що до нас можуть покласти люди з Луганська, Києва. Це ж Інтернет, можуть вкладати люди зі всього світу. Даних по реєстрації ми не беремо.

- Це тільки через Інтернет можна вкладати?

- Ні, гроші вкладаєте на рахунки банку. Ви до нас можете прийти і проконсультуватися, а гроші все одно будете нести в банк. З рук у руки гроші ніхто не бере. Зараз усі комунікації проходять через Інтернет і банківську систему.

- Я чула, що це якась шахрайська організація, що вона в 90-ті роки надурила купу людей...

- Можна багато говорити про це. Тодішня радянська влада розвалила цю організацію. Якби того не було, вона би ніколи не розпалася. Тому в людей залишився такий гіркий осад. Але він залишився у тих, хто зробив свої вклади наприкінці. Багато людей купили собі квартири, машини за вкладені гроші. Вони задоволені, нічого про це не говорять і спокійно живуть далі.

- Так влада може розвалити фірму і зараз...

- Звичайно, може. Тут ніхто жодних гарантій не може дати. Тому що це просто люди об’єднуються між собою і вкладають гроші. Але, як показує практика, людей маємо в системі вже 15 мільйонів, працюємо вже другий рік. Постійно проводяться акції, люди виступають на телебаченні, майже усі, хто брав участь у системі, несуть гроші знову до нас назад. Бо бачать, що реально на цьому можна заробити. Звичайно, останні гроші ніхто вкладати не буде, але якщо є якісь залишки, то чому б їх не вкласти?



Зеновій БЕРМЕС,

президент Асоціації роботодавців Львівської області

Бізнес – це те, що створює нові робочі місця. А “бізнес”, створений на пірамідальній основі, складно назвати бізнесом. Вважаю, що рекламі організації “МММ” не місце на вулицях Львова. Якщо би у міста не було можливості заробити на рекламі іншими способами, то це би можна було зрозуміти. Але ж місто може вибирати – що рекламувати, що не рекламувати. Це означає крах економіки, якщо ми вже починаємо рекламувати шахрайські схеми. Цій фірмі законно можна відмовити у розміщенні реклами.

З досьє «ВЗ»

“МММ” - радянська, а потім російська компанія, яку у 1989 році заснував Сергій Мавроді. Вважається класичною і найбільшою в історії Російської Федерації фінансовою пірамідою. За різними оцінками, у її діяльності брали участь 10-15 мільйонів вкладників. У 1994 році Мавроді був арештований, йому висунуто звинувачення про несплату податків. Штурм квартири Мавроді показували в прямому ефірі на всіх телеканалах, спецназівці спускалися на балкон восьмого поверху з даху по тросах. Того ж дня спецназівці штурмом взяли центральний офіс “МММ”, провели там обшук, оголосили, що виявили грубе порушення податкового законодавства, наказавши виплатити в бюджет 49,9 млрд. рублів. Біля центрального офісу зібрався величезний натовп вкладників, який вимагав повернути їхні гроші. Згодом, коли люди зрозуміли, що їхні грошики “накрилися”, почалися масові заворушення, люди пішли під Білий дім з вимогою повернути вклади. Звичайно, ніхто нікому нічого не повернув...

Facebook vKontakte Twitter Buzz Google Blogger Livejournal Favorite mySpace Favorite Favorite
Favorite Mail Print

Акценти

Владну верхівку – за шкільну парту!

Львівська інтелігенція вимагає від депутатів вивчити державну мову до 1 жовтня цього року.
Акценти
Коментар

Його душа болить не за країну, а за зіпсуту міллю одежину…

Сім років тому, піднімаючи чарчину за 23 лютого, багато хто згадував не лише про свою армійську службу. Пили «служиві» і «неслуживі» і за здоров’я президента Ющенка. Символічно, мовляв, що Віктор Андрійович саме цього дня народився. Справжній захисник Вітчизни. За помаранчевий Майдан, який врятував країну від «кучмократії», Ющенкові прижиттєвий пам’ятник варто поставити. Добре, що не поставили. А то б стояв він зараз обпльований – як символ розвінчаного «месіанства» Віктора Андрійовича.

Карикатура

Обсяг роздрібної реалізації лікарських засобів в України торік зріс на 17% порівняно з 2010 роком – до 23 млрд. грн. Про це повідомив голова Держслужби України з лікарських засобів Олексій Соловйов.

Азартних гравців визнали недієздатними

Верховна Рада прийняла закон, яким надто запальних гравців в азартні ігри можуть обмежувати у цивільній дієздатності. Зокрема можуть позбавити права розпоряджатися особистим майном.

Справжнє тепло – після 15 березня

Синоптики кажуть, що справжнє весняне тепло настане з 15 березня. Різкого потепління очікувати не варто. До кінця першого місяця весни тепла погода стабілізується. Про це сказав на прес-конференції директор департаменту цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій Василь Квашук.

Актуально

Янукович затіяв чистку в СБУ

Колишнього львів’янина Володимира Хімея звільнили з посади першого заступника голови відомства

Вони йому: «Тушка!». А він їм – середній палець…

Початок робочого тижня у Верховній Раді розпочався з надмірних емоцій. Під час депутатської «розминки» слово взяв колишній «бютівець», а нині член групи «Реформи заради майбутнього» Володимир Каплієнко. Однак колишні колеги спокійно говорити йому не дали. Усі чотири хвилини перебування за трибуною на адресу політичного перебіжчика з рядів «БЮТ-«Батьківщини» лунало голосне: «Тушка!».

Щодо «афганців» дали команду «фас!»

Бо повернулися до президента не тим місцем…

Для Балоги Азаров не указ…

У команді Януковича люблять казати про унікальну робочу атмосферу, яка панує у президентському і урядовому офісах. Твердять, що вона конструктивна, товариська, що кардинально відрізняється від того «цирку», який, мовляв, був при «помаранчевих» попередниках. Наскільки ці заяви щирі, можна судити по вчорашньому засіданні Ради регіонів, на якому трапилася ось ця, далека від ділової сценка.

Країна

Дичині зараз смакують суха кропива, букові горішки…

За вікном потепліло, але для лісових жителів проблеми не закінчилися. Глибокі сніги утруднюють диким козам, кабанам, оленям пошук їжі. На виручку виснаженій холодом і голодом звірині приходять працівники лісових господарств. У ці дні їх мобілізували у своєрідні «продзагони».

Познущались над пам’яттю Ігоря Пелиха

У Тернополі вандали пошкодили пам’ятний знак Ігорю Пелиху. Стилізований під телевізор пам’ятник було встановлено у травні минулого року на честь другої річниці з часу трагічної загибелі відомого телеведучого. Пам’ятний знак було зроблено на кошти рідних і близьких Ігоря Пелиха.

До Тернополя привезуть копію Туринської Плащаниці

З 25 лютого по 4 березня у тернопільському архікатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці буде виставлено копію Туринської Плащаниці. Про це повідомляє прес-служба Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ.

«Тойоту кемрі» замаскували під сміттєвозку

Не за цільовим, м’яко кажучи, призначенням розтринькали бюджетні кошти у держпідприємстві «Клесівське лісове господарство», що на Рівенщині. Під час тендеру на придбання «вантажного автомобіля для вивезення сміття» керівництво цієї фірми закупило у компанії «Агат авто»… престижну легкову іномарку Toyota Camry 3.5 А/Т (5N). Вартість цієї «сміттєвозки» 422 тис. грн.

Хотів утопитись, та води забракло…

У Житомирі 28-річний чоловік вирішив звести порахунки з життям, стрибнувши з моста в річку Кам’янку. Нещасливий закоханий не розрахував, що глибина річки не дозволить йому потонути.

Новини

Владну верхівку – за шкільну парту!

Львівська інтелігенція вимагає від депутатів вивчити державну мову до 1 жовтня цього року.

Погляд на життя

Стати магістром і в 63 не пізно...

Пенсіонерка Антоніна Мельничук живе за принципом: «вік живи — вік учись»

Моя думка

«Криваві» гроші

Почесним донорам «докинули» 100 гривень до пенсії, але пільг — позбавили...

Збирають на храм Холмської ікони

Депутати Луцької міськради звернулися до жителів Волині, бізнесменів, установ і організацій з незвичним проханням. Райці клопочуть про спорудження храму Холмської ікони Божої Матері і просять допомогти у цій справі.

Великі і прості, миршаві і нікчемні

У справжніх талантів пихи немає. У нездар її повно...

Дайджест думок

І Лариса Івшина заговорили на «общепонятном»...

Світ

Стросc-Кана затримали за сутенерство

Екс-главу МВФ Домініка Стросс-Кана (на фото він разом із дружиною) мали допитати у французькому Ліллі як свідка. Але, щойно він прийшов у поліцейський відділок, його заарештували за звинуваченням в сутенерстві та розтраті державного майна.

П’ятирічній дитині дозволили змінити стать

П’ятирічний Зак Ейвері став наймолодшим жителем Великої Британії з діагнозом “розлад гендерної ідентичності”. Батьки, медичні фахівці та психологи підтримали його рішення стати дівчинкою, а в школі спеціально для нього обладнали “гендерно-нейтральний” туалет.

Син принцеси Монако влаштував бійку в нічному клубі

Молодший син принцеси Монако – 24-річний П’єр Казирагі госпіталізований після бійки в одному з нічних клубів Нью-Йорка – Double Seven.

Грекам дадуть 130 млрд. євро. А ще 100 млрд. – спишуть

Міністри фінансів єврозони після нічних переговорів, що тривали 12 годин, затвердили план порятунку Греції від боргової кризи. Афіни отримають 130 млрд. євро - в обмін на зобов’язання скоротити держборг (зі 160% до 121% ВВП, до 2020-го). Ця допомога допоможе Греції уникнути банкрутства в березні, коли настане пора виплат за держборгом. Також Афінам спишуть 100 млрд. євро, позичених приватними кредиторами.

Культура

Кузьма: «Незрячі не бачать краси світу, але й бардаку не бачать, що навколо»

«Скрябін» і «Тартак» вкотре підтримали проект незрячих виконавців

Красень Сафіна заспіває для львів’ян

24 березня о 19.00 у Львівський національний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької завітає один з найкращих тенорів світу Алессандро Сафіна (на фото). Його унікальний голос, харизма та творча сміливість щоразу відкривають нові грані у музиці.

Живописне відлуння XVII століття

Оригінальна робота Антоніса ван Дейка представлена у Львівській галереї мистецтв

Література

Їх розділяло півстоліття, але зблизило слово

Листування Юрія Шевельова і Оксани Забужко – документ епохи

«Брустури» – рими, що родом з гір

У книгарні “Є” презентував себе своєю новою збіркою “Brustury (Брустури)” молодий поет Василь Карп’юк. Це не перша спроба поетичної реалізації в українському книжковому просторі Карп’юка – його перша книга під назвою “Мотлох” вийшла під егідою знаного конкурсу “Смолоскип”.

Віршований привіт з Америки

У Львівській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація першої поетичної збірки Ярки Богач «Чуєш птаху?.. Це я».

Спорт

Леся Калитовська – найкраща спортсменка лютого

Такого ж титулу уродженку Жовківщини удостоїли і в грудні.

На «Школярі» вшанували Козинкевича

На львівському стадіоні «Школяр» завершився 14-й юнацький турнір (вік гравців – 1997-1998 р. н.) пам’яті відомого нападника «Карпат» Едуарда Козинкевича (1949-1994). Перемогу здобули господарі змагань, вихованці СДЮШОР-4, яких тренує Ігор Сорока.

Гольову посуху «розмочив» Ерік

Гол бразильця з пенальті допоміг «Карпатам»звести гру з «Вентспілсом» унічию

Після Меморіалу Юста «Львів» бере курс на Крим

На Львівщині проходять матчі в рамках 13-го традиційного турніру пам’яті заслуженого тренера України Ернеста Юста (1927-1992). Юст у 1963-1971, 1974-1978 роках працював спочатку тренером, а згодом головним тренером «Карпат». Серед учасників турніру - єдиний представник Львівщини у першій лізі ФК «Львів», який вчора, 21 лютого, зіграв проти львівської «Погоні». У середу ж “містяни” вирушать на тренувальний збір до Криму, де займатимуться до 5 березня.

Кримінал, пригоди, трагедії

Віртуальний роман завершився реальною трагедією

Медики борються за життя підлітка, який заступився за однокласницю.

У ювелірний магазин – зі «зброєю пролетаріату»

Коханка втекла з усіма грошима, і чоловік пішов на розбій

Мобілку у другокласниці викрала... вчителька

До співробітників Миргородського міськвідділу міліції (Полтавська область) звернувся 37-річний чоловік. Він повідомив, що у його доньки, учениці другого класу, викрали мобільний телефон.

У міліції били невинну людину


20 лютого Галицький районний суд міста Львова дав санкцію на арешт третього міліціонера з Турківського райвідділу міліції, який брав участь у побитті ні в чому не винної людини.

Водій маршрутки збив жінку, але не зупинився

Винуватець смертельної ДТП віз двадцять пасажирів. Ніхто з них не помітив загибелі людини

Майбутні медики «складали іспити» на... ринку

Волинська міжрайонна прокуратура передала для розгляду в суд кримінальну справу, порушену проти заступника директора приватного навчального закладу “Володимир-Волинський медико-технічний коледж” - за звинуваченням у хабарництві.

Наостанку

Чашку з муранського скла можна кидати на підлогу. Не б’ється!

Кореспондент «ВЗ» відвідала спеціалізовану майстерню в італійській Венеції

Реклама

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Новини
Реклама
Мережа магазинів Імідж
Архів